Widget pokazujący pogodę a cena

Witam. Jestem od niedawna posiadaczem telefonu HTC Wildfire S i co mi się spodobało to czas oraz pogoda która pokazuje się. Ale mam dylemat, i was tu pytam. czy za pokazywanie pogody jest pobierana opłata? Pytam bo od wczoraj mam o 4 zł więcej a nie byłem w necie, nic nie pobierałem ale o dziwo, miałem włączone 3G, więc to wyłączyłem i dlatego zadaje pytanie odnośnie tego widgeta o pogodzie.

Proszę o odpowiedź.

PS. Mam w orange i wiem ile wynosi opata za 100kb ale chodzi mi czy jest pobierana opłata za pokazywanie pogody.

No skądś informacje musi ściągać więc zapewne ściąga je z sieci Internet. Aktywuj sobie jakiś pakiet Internetowy w Orange i będziesz miał spokój. Poczytaj jeszcze w necie o wysokich abonamentach w Orange (po wyczerpaniu pakietu Internetowego koszt wynosi bodajże 50gr za 50kb), ludziom zaczęły przychodzić abonamenty typu 300+ zł i większość z rachunku była właśnie za Internet poza pakietem. Z tego co pamiętam to aby po wyczerpaniu pakietu nie ciągnęło tej opłaty 50gr za 50kb trzeba wysłać jakiegoś SMS’a ale nie pamiętam dokładnie. Poszukaj a znajdziesz na pewno :slight_smile:

A da się ten widget o pogodzie wyłączyć? Aby nie pobierało opłaty? Bo jak patrze w widgetach to jest pogoda ale nie widzę wyłącz.

Skoro nie masz wykupionego żadnego pakietu danych to wejdź w ustawienia Androida -> Sieć komórkowa -> Transmisja danych pakietowych i odznacz tę funkcję. Po co ci włączony internet z sieci komórkowej, skoro i tak z niego nie chcesz korzystać i nie masz wykupionego żadnego pakietu danych?

Natomiast jeśli jakiś pakiet wykupisz, a będziesz chcieć, by jakaś aplikacja nie korzystała z internetu, to wtedy można np. skorzystać z aplikacji Droidwall

EDIT:

W Androidzie 4 można odciąć dostęp do internetu aplikacjom bez potrzeby instalowania dodatkowego programu (Ustawienia -> Licznik danych -> Aplikacja -> Ogranicz dostęp do internetu)

za wyświetlanie się pogody nie jest pobierana żadna opłata, natomiast pobranie informacji wiąże się z pobraniem danych z internetu.

Chyba, że połączysz się z jakąś sieci WIFI wtedy widżet przełącza się na tą sieć WIFI i nie używa 3G operatora.

Android bez neta jest zwykłą komórką i traci cały “urok” więc warto wykupić sobie, nawet najmniejszy pakiet internetowy u operatora (te gadżety nie biorą dużo- u mnie, na moim HTC Desire Z po całym dniu korzystania z synchronizacji: poczta, gadżet pogody, lokalizacja i inne zebrało ok 20mb z 1GB więc tyle co nic).

Póki nie masz pakietu zalecam wyłączenie “sieci komórkowej” w ustawieniach bo połączenia z netem bez pakietu nie są tanie. Tel przełączy się na zwykły GSM

Niekoniecznie. W niektórych telefonach na zasięg GSM trzeba/można (niepotrzebne skreślić) przełączyć w ustawieniach. Przykładowo ja w moim SGS2 korzystam z zasięgu WCDMA a nie GSM.