Widgety na linux, skąd pobierać?

Widziałem w necie screeny ludzi, mieli na ekranie takie widgety fajne ustawione np. pokazujące ip, prędkość pobierania, wysyłania danych, użycie CPU, temperatury i inne bajery. Chciałbym też sobie jakiś widget taki ustawić w Mincie, gdzie szukać takich rzeczy? Bo mint ma jakieś okno ustawień, Desklety, czy jakoś tak to się nazywa, ale tam jest na liście może z aż 10 rzeczy max, jak pogoda i jakieś bezsensowne, nieprzydatne rzeczy, czyli można powiedzieć, że nie ma niczego. Wiecie gdzie szukać to co ja chcę?

Uruchom wyszukiwarkę i szukaj pod hasłami: SuperKaramba, Conky, Plasmoidy, gDesklets. Motywy pobierasz na …-look.org, gdzie w miejsce trzech kropek wstawiasz swoje środowisko graficzne lub przez wbudowaną przeglądarkę widgetów.

http://en.wikipedia.org/wiki/GKrellM

http://conky.sourceforge.net/

 

a jak skonfigurować to sobie poszukaj, konfiguracja jest banalna ale może być czasochłonna, chyba że sobie gotowca poszukasz

tak, dziękuję

Plasmoidy to KDE, on używa minta, czyli raczej cinnamona/mate ew.xfce, bo wersji KDE raczej mało kto używa…

Nie pisał o jakie środowisko chodzi, więc podałem mu czego ma szukać. Co sobie wybierze, to już jego sprawa. SuperKaramba też jest pod KDE, gDesklets pod Gnome. Jedynie Conky jest neutralne.

Opierasz to na jakichś statystykach czy wróżysz z sufusów? To że w Mint domyślnym środowiskiem jest Cinamon, MATE czy inny wynalazek, nie znaczy, że wszyscy korzystają tylko z tego co jest domyślne i nikt nie korzysta z KDE. Jak pisałem, nie podał środowiska, to dostał informację czego ma szukać.