Widoczna wielkosc pliku na dvd ograniczona do 300mb

Witam.

Na wstepie - dzieki za zainteresowanie tematem.

Mam nastepujacy problem z ktorym nigdy wczesniej sie nie spotkalem.

Mialem sporo muzyki i postanowilem nagrac ja w postaci plikow mp3 na plyty dvd. Zaopatrzylem sie w plyty DVD-R marki Apollo (4.7 GB). Nie nagrywalem NERO tylko czyms innym, czego nazwy nie pamietam i nie potrafie sobie przypomniec. Pliki z muzyka mialy strasznie dlugie nazwy i program sie buntowal aby je skrocic. Nie chcialem tego robic, wiec wszystkie pliki pozamykalem w archiwum rar (bez kompresji, zwyczajne zamkniecie w archiwum) wielkosci zblizonej do wielkosci plyty. Czyli mam takich plyt 6 - kazda z jednym plikiem rar wielkosci okolo 4.5GB.

Po wypaleniu sprawdzilem - wszystko ok. Wyjechalem, sprawdzam u kuzyna na komputerze - wszystko ok, mozna wyciagnac pliki z archiwum i je przesluchac.

Kuzyn zrobil reinstal systemu.

I teraz problem. System rozpoznaj plyte dvd jako cd (to zobaczylem dopiero dzisiaj, ze rozpoznawana pojemnosc plyty to 385MB, wiec to nie wielkosc CD :-/), widzi pliki rar ALE wielkosci 385MB. Moge te pliki otworzyc rarem ale trwa to troche i wyskakuje komunikat o naglym zakonczeniu archiwum - w srodku nie ma mojej calej muzyki tylko ilosc zajmujaca wlasnie 385MB.

Moje pytanie brzmi: Co sie dzieje? Zakladam, ze to jakies ograniczenie wielkosci pliku ALE co?jak?gdzie?

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Primel

… ekhem, a jakbyś zgrał z tej całej płyty ten plik rar na jakiejś miejsce na dysku i dopiero rozpakował ?

Nie jestem teraz na 100% pewny, ale chyba istnieje coś takiego, jak ograniczenie wielkości pojedynczego pliku na płycie DVD. Wynosi ono 2048 MB, czyli 2 GB. To może być przyczyną, że inne komputery nie widzą tak nagranej płyty. Musisz poczytać specyfikację DVD w necie. Najprędzej znajdziesz to na http://www.cdrinfo.pl

Primel

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Chetnie bym uzywal polskich znakow ale nie moge, to nie jest lenistwo. Przykro mi.

Zgranie na dysk plikow rar nic nie da, bo jak napisalem wczesniej - naped widzi tylko 385MB plik.

Tez gdzies czytalem o ograniczeniu wielkosci pliku do 2GB ale to cos mialo wspolnego z systemem plikow w Windowsie czy jakos tak (nie pamietam a nie chce palnac glupoty).

Problem w tym, ze plik byl widoczny i dostepny do odczytu na moim starym komputerze, to samo na komputerze mojego kuzyna ale po reinstalacji dzieje sie to co opisalem.

Moze jeszcze jakies propozycje?

Dzieki za zainteresowanie :slight_smile:

A nero jak ją widzi? Wejdź w Nero InfoTool i zakładka Disc.

Przykro mi nie mam mozliwosci zainstalowania Nero, ani zadnego innego programu. Jestem na koncie “gosc”.

Uprzedze kolejne pytanie - sprawdzalem na koncie administratora i problem sie nie zmienia.

Przepisz jeszcze cały komunikat z winrara. A patrzyłeś na inny kompie (oprócz kuzyna)?

Komunikat brzmial mniej wiecej tak - niespodziewane zakonczenie archiwum. I dostepne tylko te 300MB z hakiem :-/

Plytke wrzucilem tez do napedu kilkuletniego laptopa, jako administrator - to samo, tylko wezmy pod uwage, ze lapek jest kilkuletni czyli naped moze posiadac ograniczenia.

Pytanie: co powoduje ograniczenia?

Wiemy, ze plyta ma 4.7GB i takiej samej wielkosci archiwum RAR, ktore bylo sprawdzane. I teraz - dlaczego pojawilo sie ograniczenia (i co je powoduje) do mniej-wiecej polowy wielkosci zwyklej plyty CD.

qrczak13 - dziwne jest to, ze archiwum ma pond 4GB a winrar widzi tylko 385MB i to wzgledem katalogow. Czyli - nie widzi po kilka kilo kazdej (lub wiekszosci mp3-jek) tylko, kilka katalogow z empetrojkami, ktore lacznie maja 385MB(jezeli wiecej, to obcina cale kawalki - nie zostawia polowy piosenki :-/ ).