Widoczne wyłączone rozgłaszanie identyfikatora sieci SSID?

Mam wyłączone rozgłaszanie identyfikatora sieci SSID w routerze, czy nazwa i identyfikator sieci będą widoczne dla mojego laptoka? a dla innych nie?

PS. Teraz, mimo wyłączonego rozgłaszania mój laptok widzi nazwę i identyfikator.

Laptop domyślnie (przynajmniej w Windows XP) podczas konfiguracji połączenia bezprzewodowego zapisuje sobie identyfikator SSID i klucz. Jednak gdybyś usunął skonfigurowane połączenie, a następnie przy wyłączonym rozgłaszaniu SSID chciałbyś na nowo to połączenie skonfigurować to zobaczysz, że będziesz musiał ręcznie wpisać identyfikator, bo Windows sam go nie zobaczy. Chociaż spotkałem się z takimi routerami, które po uaktywnieniu filtru dopuszczonych MAC adresów i wyłączeniu rozgłaszania SSID’a mimo to pokazują identyfikator SSID ale tylko komputerom, których MAC adres karty znajduje się na liście dopuszczonych adresów - tylko takie komputery widziały SSID, reszta nie.

Też, tak się domyślałem :slight_smile:

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

Chat

AP z ukrytym SSID nie tyle pokazuje ESSID tylko niektórym komputerom, co rozgłasza swoją sieć zawsze z pustym polem SSID, natomiast odpowiada na wysłane przez klienta zapytania zawierające ESSID przez niego używane. wtedy klient zna BSSID i wie z którym AP się połączyć.

oczywiście zapytania i odpowiedzi są nieszyforwane, dlatego poznanie ukrytego ESSID to tylko kwestia czasu i w zabezpieczaniu sieci wiele to nie pomaga.

ale zawsze - w połączeniu z innymi zabezpieczeniami - w jakimś stopniu utrudnia dostęp do sieci :slight_smile:

Dzięki za wyjaśnienie !