Widoczność opinii w sklepie dodatków Chrome

Od jakiegoś czasu gdy przeglądam dodatki w sklepie Google na laptopie w Slimjet, to wyświetlają mi się wyłącznie opinie po polsku i nie mogę zobaczyć wszystkich opinii o wybranym dodatku. W ogóle nie mam takiej opcji, a kiedyś była. W trybie incognito też mam tylko polskie. Odkryłam, że muszę na końcu adresu wybranego dodatku dopisać „/reviews” i dopiero wtedy ta opcja się pojawia. Ktoś wie, dlaczego się tak dzieje?
Sprawdziłam też na Firefox i tam jest to samo. Natomiast na smartfonie mam komunikat: „Sklep Chrome Web Store jest dostępny tylko na komputerach”
@Edycja:
Na starym lapku z Windows7 i starszą wersją Slimjet ten sam problem, to nie wiem już co o tym myśleć…
Na MS Edge mam taki komunikat:
https://i.ibb.co/Gswf3RY/2024-04-26-131434.png I jak go zignoruję, to na starej wersji sklepu mam te opinie we wszystkich językach, a jak przejdę do nowej wersji, to już nie. Czyli chyba jest to wina Google? Jeśli tak, to strasznie chamskie, oburzające i dyskryminujące >:(
Da się coś z tym zrobić, żebym nie musiała za każdym razem dopisywać tych opinii do końcówki adresu? Zakładam, że stara wersja sklepu za niedługo całkiem zniknie…

Ten cały Slimjet by mnie wkurzył. Je używam sklepu Google.Moze język trzeba zmienić.

Raczej chodzi o nową wersję tego sklepu. Zmianę języka już testowałam, ale to zmieniło tylko język interfejsu w przeglądarce.
No i Slimjet najwyraźniej nic do tego nie ma, bo problem występuje na Firefox i MS Edge również, tylko tam mogę jeszcze wejść do starej wersji sklepu, ale pewnie niedługo ją usuną, skoro jest nowa i taki komunikat

Można dopisywać ?hl=en jak chcesz angielskie opinie.

Z racji, że URL jest pewnie chroniony to pewnie odpada uritransform - chyba że doklei go aplikacja AdGuard (jak skopiowali do siebie ten mechanizm jako użyteczny):

|https://chromewebstore.google.com/detail/$doc,uritransform=/$/\/reviews/
@@|https://chromewebstore.google.com/detail/*?$uritransform=/$/\/reviews/
@@|https://chromewebstore.google.com/detail/*/reviews$uritransform=/$/\/reviews/

(filtr wymaga zaznaczenia „Zezwól na filtry wymagające zaufania” lub user- w ustawieniach zaawansowanych dla trustedListPrefixes)

1 polubienie

W zasadzie chcę mieć wybór wszystkich opinii, tak jak w starej wersji sklepu, ale widzę, że z tym angielskim dopiskiem taki wybór się pojawia, natomiast w przypadku, gdy mam opinie po polsku, to nawet nie pokazuje się przycisk „pokaż wszystkie opinie” ani lista wyboru języków.
Ogólnie zastanawia mnie, dlaczego Google robi coś takiego? Dlaczego użytkownicy języka polskiego wg Google nie powinni widzieć opinii w innych językach i muszą kombinować aby do nich dotrzeć? Czy to nie jest dyskryminacja? No chyba, że zrobili jakiś błąd podczas tworzenia nowej wersji sklepu?

Po dodaniu tych filtrów i zaznaczeniu „Zezwól na filtry wymagające zaufania” mam jakiś błąd:

AdGuarda nie używam, mam tylko uBlock

Na Firefox się wyświetla jak dodatek ma dużo opinii (być może minimum 5 w języku polskim):

obraz

I w filtrowaniu wystarczy zmieniać na wszystkie:


A już wiem o co chodzi z błędem/bugzem:

|https://chromewebstore.google.com/detail/$doc,uritransform=/$/\/reviews/
@@|https://chromewebstore.google.com/detail/*?$uritransform=/$/\/reviews/
@@|https://chromewebstore.google.com/detail/*/reviews$uritransform=/$/\/reviews/

Musimy coś zmieniać – $ niby zadziała jako koniec linii bez parametrów (nie mam pojęcia teraz jak ogarnąć gdy jest ? w linku) - w Firefox, bo w większości Chromium (być może też Operze i Edge) nie musi jak URL sklepu jest chroniony.

1 polubienie

Tak podejrzewałam, że to z powodu małej liczby opinii. No ale jak są brane pod uwagę tylko polskie, to przeważnie jest ich bardzo mało albo nawet nie ma wcale, a w innych językach jest więcej. No ale to by świadczyło, że jest to jakiś ich błąd jednak, a nie celowe działanie

Faktycznie, teraz już nie ma błędu, no ale na Slimjet niestety i tak nie działa. Sprawdzę jeszcze na Firefox

@Edycja:
Na Firefox niestety też adres pozostaje bez zmian. No trudno, może naprawią ten błąd a póki co, będę sobie dopisywać tą końcówkę albo dodam do zakładek adres z angielską wersją

Mnie na takim działa jak otwieram ręcznie:

https://chromewebstore.google.com/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm

w Firefox.

Wyszukiwarka (np. Bing czy Google) może wymuszać w wynikach hl, a sklepowa ładować tylko niezbędne assety i URL korygować w JS.

1 polubienie

Faktycznie, wtedy działa, ale w Firefox, na Slimjet nie

@Edycja:
Znalazłam jeszcze taki wątek na Reddicie: Reddit - Dive into anything
Czyli zdecydowanie błąd nowej wersji sklepu