Widoczność znaków w długich nazwach plików/folderów

Czemu microsoft nie może zwiększyć ilość znaków do 100 w nazwach plików, aby nie było 3 kropek?

Co konkretnie masz na myśli? Jakie trzy kropki?

Podobno z powodu kompatybilności wstecznej.

Sprawdź czy zmiana wartości w gałęzi (w Edytorze Rejestru Windows:exclamation::exclamation::exclamation:), odblokuje nieskończenie długie nazwy plików:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem

Edytujesz wpis: LongPathsEnabled (wartość na 1)

I uruchamiasz ponownie Windows 10/11.

Źródło: Enable Long File Name Support in Windows 10 | ITPro Today: IT News, How-Tos, Trends, Case Studies, Career Tips, More

Ale to usuwa limit 255/260 znaków. A tutaj mowa o 100 znakach.

Nie, to ma ustawić limit ścieżki na 32K z 0.2K.

Prawdopodobnie struktura folderów ma u niego już 155-160 znaków (np. mocne zagnieżdżanie w „moja muzyka” i zbyt długa nazwa użytkownika Windows 10/11).

Jasne. Jednak mnie ciekawi o co chodzi z limitem 100 znaków i trzema kropkami.
Może chodzi o widok/wyświetlanie:
Bez-nazwy-1

Wtedy wystarczy pociągnąć za koniec kolumny w pasku tytułowym ale on ma jakąś niepełnosprawność, to może musi mu znajomy przeciągnąć na prawo lub czekać na poradę czy w pliku jakimś to się zapisuje np. desktop.ini gdzie łatwiej poprawić rząd cyfr.

Chodzi przy dłuższych nazwach plikow.

Sprawdzę zaraz, czy chodziło oto

Nie zmieniło się

Wciśnij ctrl+shift+1

Wydaje mi się, że to zależy od wielkości odstępów miedzy ikonami oraz od wielkości samych ikon. Jeśli się nie mylę to odstępy w Windows 7 i 8 domyślnie wynoszą 64 piksele w poziomie i 43 w pionie. W 10 i 11 są większe.

W Windows 7 i wcześniejszych rozmiar ikon i odstępy można było zmieniać dowolnie w menu Personalizuj, w nowszych trzeba albo grzebać w rejestrze w gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics albo skorzystać z programu typu WinAero Tweaker.

Zgłoście do microsoftu, aby zwiększyli do 100 znaków

a zrobiłeś tak jak napisał @januszek (ctrl+shift+1) ? W tego typu widoku z taką wielkością ikonek więcej nazwy nie zobaczysz.

Ewenualnie menu Widok - Szczegóły i poszerz kolumnę nazwy na ile się da.

obraz

Można też wcisnąć F2… :wink:

Dla mnie lepsze są średnie ikony.

Może inny manager plików? Kiedyś na windows używałem i sobie chwaliłem to:

Albo Dolphina rodem z KDE, tam już można wszystko
https://binary-factory.kde.org/job/Dolphin_Release_win64/

W średnich ikonach tego nie zobaczysz