Widok folderów i plików

nie mogę sobie poradzić z ustawieniem widoku folderów i plików w taki sposób jaki by mi sie podobał :

mianowicie : chciałbym, aby najpierw były foldery (według daty) , a potem pliki też według daty, ale w każdym wypadku od “najmłodszej”

jak ustawię szczegóły i sortuj wg daty modyfikacji do foldery spadają na dół okna - i po prostu ich nie widać

Może to jest błahy powód i prosty do rozwiązania - proszę o wskazówki

To nic trudnego, wystarczy zrobić to tak:

*Widok / Rozmieść ikony według / Utworzony

// jeśli nie masz czegoś takiego jak “Utworzony”, to:

Widok / Wybierz szczegóły… / zaznacz data utworzenia / OK

potem tylko “Rozmieść ikony według typów”

a jeśli sortowanie byłoby od najświeższych do najstarszych (czyli antonimicznie do tego co byś chciał uzyskać, wystarczy zaznaczyć opcję “Utworzony” po raz kolejny).

SolelyRose*

chyba jestem mało kumaty :), albo nie rozumiemy się

chciałbym, aby mieć w otwartym folderze/oknie:

  1. najpierw foldery (najlepiej alfabetycznie lub według dat - to obojętne)

  2. po wyświetlonych folderach powinny być ułożone pliki, ale według dat tworzenia (od najmłodszego do najstarszego) - nie według typów - jak ułożą się według typów to niby pasuje, ale w typach są według wielkości (automatycznie), a nie idzie ustawić według daty

  3. po prostu - jak zrobię według daty modyfikacji to są foldery, ale “na dole” -po plikach - gdy jest ich dużo to nie widzę folderów (oczywiście można przewinąć) -:slight_smile:

może ma znaczenie system W7 64 bit ?

ten mój problem nie należy do typu : życie albo śmierć :slight_smile:

więc jak nikomu nie będzie się chciało męczyć - zrozumiem :slight_smile:

Stare ale odświeżę dla potomności. U mnie pomaga:

  1. Ustawienie w explorerze kolumn w widoku Szczegóły w takiej kolejności: Nazwa | Data Modyfikacji [lub] Data utworzenia | Typ

  2. Ustawienie sortowania w kolumnie Data modyfikacji Malejąco/Rosnąco (poprzez kliknięcie w kolumnę)

  3. Ustawienie sortowania w kolumnie Typ z wciśniętym Shift Malejąco/Rosnąco (poprzez kliknięcie w kolumnę Typ z wciśniętym Shift)

Efekt: Najpierw foldery lub Najpierw pliki posortowane malejąco lub rosnąco według daty (np najpierw są foldery malejąco według daty utworzenia a potem pliki malejąco według daty utworzenia)