Widzi sieć ale potrebny jest klucz

Witam mam problem, znajomy kupił laptopa i chce podlaczyc go do sieci bezprzewodowej. Pod tą sieć ma podłączone jeszcze dwa komputery. Problem jest taki że gdy laptop wykryje sieć bezprzewodową i kliknę na połącz to wyskakuje okno z prosba o podanie klucza zabezpieczeń.

Na kompie podlaczonym we wlasciwosciach sieci preferowanych w zakladce “skojarzenie” jest podany klucz sieciowy, ale jest on zakropkowany. Jak odsłonić albo wyciągnąć to hasło?

może ale nie musi być w panelu konfiguracji routera/AP,

w każdym razie tam można go zmienić

(na komputerze już połączonym z siecią kliknij Ctrl+R wpisz “cmd”, w wierszu poleceń wpisz “ipconfig” i adres ip bramy domyślnej przy karcie sieci bezprzewodowej wklej w pasek adresu przeglądarki no i Enter :smiley: )

a czy jeśli wpiszę w tej zakładce klucz na nowo to na wszystkich podłączonych kompach trzeba będzie je zmienić? I czy trzeba resetować router?

Możesz mi powiedzieć +/- co mam zrobić?

jak zmienisz klucz w routerze to na każdym kompie musisz wpisać nowy

resetować może być potrzeba dla zapisania ustawień, nie trzeba resetować konfiguracji

klucz w routerze to ten w tej zakladce co podałem ?

w zdecydowanej większości routerów tak dojdziesz do panelu konfiguracyjnego, gdzie dokładnie tam są ustawienia klucza musisz pogrzebać bo to zależy od modelu routera)

Aby odsłonić zakropkowane hasło użyj programu: http://www.dobreprogramy.pl/Revelation, … 11457.html . Po uruchomieniu należy przeciągnąć celownik na kropki. W polu tekstowym poniżej pojawi się poszukiwany wyraz.

ok dziękóweczka śmga aż miło :wink: pozdrawiam i miłego wieczoru