Wie ktoś czy da się rozdzielić sygnał kablówki na 2 tv bez multirooma?

Tak by na każdym tv można było oglądać co innego?

Gdyby nawet było to możliwe, to nie jest zgodne z prawem i regulaminem forum.

Zaś podział Internetu jest jak najbardziej zgodny z regulaminem?

Da się, ale każdy będzie oglądał to samo. Bez multiroom nie dasz rady.

Jeśli nie zabrania tego podpisana umowa to jak najbardziej.

Sygnału cyfrowego nie da się rozdzielić. Można rozdzielić tylko sygnał analogowy. Możesz użyć do tego celu rozdzielacza sygnału TV - 1 na 2 TV np. Telmor, Telstar.

W takim razie skąd wiesz, że tu umowa zabrania, nawet nie wiadomo kto dostarcza TV. Tak poza tym, która ustawa zabrania podziału TV bez multiroom?

Tak przy okazji przypomnę, na forum nie ma regulaminu od jakichś 2 lat :wink:

Klient podpisuje umowę cywilno-prawną z operatorem i jej łamanie podlega rygorowi prawnemu, a nie słyszałem o operatorze sprzedającym usługę multiroom jednocześnie zezwalającym na samodzielne dzielenie/dekodowanie sygnały :stuck_out_tongue:
Regulaminu może nie ma, ale są zasady :wink:

A co do tematu. Bez lewego dekodera nie jest to możliwe.

Wszystko zależy od operatora : u mnie po kablu leci jednocześnie sygnał DVB-T i DVB-C. Pierwszy sygnał cyfrowy (niekodowany) bez problemu podzieliłem na 2 odbiorniki (ok 130 kanałów) natomiast drugi sygnał (kodowany) wymaga karty - w dekoderze albo TV (ok. 200 kanałów) i tego nie da się podzielić bez dodatkowej opłaty czyli multiroomu. Oczywiście wszystko zgodnie z regulaminem operatora - panowie instalatorzy dali mi nawet swój rozgałęziacz o niskim tłumieniu sygnału.

Jeśli operator jasno nie określił że jest to zabronione (np. Dlatego ze nie ma Multiroom w ofercie) tzn. że jest dozwolone.

1 polubienie