Wiecej inputow i wiecej outputow

hej nie wiem jak to okreslic po polsku (klawiatura angielska sorry ze nie ma polskich znakow) kod mam taki

<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

<script type=“text/javascript” src=“scripts.js”>

</script>

<link rel=“stylesheet” href=“styles.css”>

</head>

<body>

Name: <input type=“text” id=“sampleText” value=“Michal”>

<p>Click the button to change the value of the text field.</p>

<button onclick=“sampleFunction()”>Try it</button>

</body>

</html>

java:

function sampleFunction() {
document.getElementById(“sampleText”).value = “John Bonham”;
}

z tej stronki

chodzi mi o to ze wpisujesz michal wyskakuje ci John , jak moge dodac wiecej value wiecej inputow bez robienia zadnych spreadsheetow , mysqlow poporostu w jednym html chce wlozyc liste ktora bedzie dziala w tym okienku do pisania ze wpisze

123 I po nacisnieciu wyskoczy mi 647 , dane ktore sam przydziele taki ala katalog ? ma ktos jakis pomysl jak pomuc ?

z gory dzieki

To java czy javascript bo notabene to różnica.
Co do rozwiązania Twojego problemu. Musielibyśmy Ci tłumaczyć prawdopodobnie podstawy JS’a. Więc proponuję jakiś kurs darmowy z podstaw, na 100% znajdziesz tam odpowiedź :slight_smile:
Ogólnie ja bym mapował sobie inputy na obiekt i sprawdzał przy evencie co i jak :slight_smile:

Z Twojego opisu niezbyt dokładnie idzie wyczytać co chcesz uzyskać. Jeśli po prostu chcesz zamieniać wprowadzone pary to np. tak:

<script>
    var yourArray = [
    ['123', '647'],
    ['234', '222'],
    ['345', '333']
];

function sampleFunction() {
    var sampleText = document.getElementById("sampleText");
    yourArray.forEach(function (el) {
        if (el[0] == sampleText.value) {
            sampleText.value = el[1];
        }
    });
}
</script>

tak

pole do wpisania , guzik ,
po nacisnieciu guzika
numer z pola do wpisania powinien sie zamienic na obiekt ktory do niego chce przypisac

czyli wpisze 132 i po nacisnieciu guzika bedzie 845 ktore gdzies tam beda wpisane zeby sie do siebie laczyly nie chce sie bawic w zaden mysql ani spreadsheety z excela czy cus dlatego pytam o pomoc czy nie ma ktos jakos tego w jakims prostym kodzie zrobic w jednym pliku html :smiley: zeby potem tylko powpisywac te obiekty ktore potrzebuje

No to rozwiązanie masz wyżej. Wsadź to do pliku “scripts.js” (tylko opuść tagi ). Swoje “obiekty” wpisujesz do tablicy “yourArray”.

Siemka zrobilem jak napisales ale co wpisuje 123 do okienka albo te drugie cyferki stoi wszystko nic sie nie rusza

zrobilem oddzielny plik script.js a wnim ten kod wszystko w jednym folderze i tak jak wpisuje 123 naciskam guzik stoi na 123

Czyli nie zrobiłeś jak napisałem.

to wszystko ma byc w tym jednym scripts.js ?

Tak. W tym samym pliku gdzie masz pierwotne “sampleFunction()”. Tylko jak pisałem musisz wtedy opuścić tagi < script >< /script >.