Więcej mocy procesora

Witam, czy da sie zrobic ze np jak gram i gra zuzywa te 40% procesora to żeby zuzywala więcej moc procka sie marnuje prosze o odpowiedź

Moc procka nie marnuje się. 40% znaczy, że jest mu lekko. Gdy wykorzystanie CPU zbliż się do 100%, wtedy masz zawieszenia i spowolnienia funkcji systemowych, bo to idzie wg priorytetów. System tłumaczy, kolejkuje zadania. Procesor zaś musi dostać energii. Tu kłania się wydajność zasilacza, czy wydoli.
Przecież możesz podnieść priorytet gry i sam przekonasz się, czy procesor będzie stękał, czy będzie mu dalej lekko.
Sam czasem tak kombinuję i ustawiam priorytet jakiemuś programowi na wysoki. To ma sens taki np, że privazer normalnie czyści i zeruje dyski od 25 minut, do dwóch godzin w zależności od rozmiaru partycji - liczę od 30GB do 1TB. To samo w wysokim priorytecie skraca się do czasu od 12 do 45 minut.
Muszę wiedzieć, czy procesor nie jest za słaby, żeby nie ryzykować zawieszenia procesów.
Odwrotnie też to działa, gdy np windows update sięga blisko 100% zajętego CPU i RAM. Wtedy widząc spowolnienie zmieniam priorytet procesu na średni, nawet niski. Niech dłużej trwa wyszukiwanie i pobieranie aktualizacji, ale nie przerywam, bo mając 3GB pamięci, zajętej w 2.5GB i 95% zajętego CPU, na niższych detalach zajęta pamięć schodzi do 1.8GB i do 50% CPU.

U mnie jest jeszcze fajniej, po 3 godzinach takiego wysokiego obciążenia przez TiWorker mam zajęte z 107 GB wolnego miejsca na partycji na logi w cbs.log, więc aktualizacja nie ma jak się pobrać / zainstalować.

Można by powiedzieć że partycje C: czy tam na końcu dysku (wg zarządzania dyskami) robi WU przy okazji wymazywanie losowym tekstem, że nie potrafi czegoś wykonać z aktualizacją.

Ze też mi się takie coś nigdy nie przytrafi .

Małe zuzycie procesora, ramu karty graficznej i mało fps

Tobie chodzi, że do fps, a wyglądało, że do koparki :wink:
Właśnie przy pracy procesora np CPU do 95% - masz spadek płynności.