Więcej pamięci dla karty zintegrowanej

Jak dodać więcej pamięci ram do AMD Vega 11?

Wejdź do BIOS i poszukaj tam odpowiednie opcje.

To ma średni sens, primo w laptopie tego nie ruszysz, a w desktopie zabierzesz RAM całemu systemowi.
Przy 8 GB, a tyle zgaduję masz, 1 GB jest optymalnym wyborem. Vega umie zajać więcej, nawet jak jej nie przydzielisz 2 GB,. Zresztą “wiecej vram” na vegę mocno nie wpłynie. Prędzej jego rozbudowa o kolejną kosc jak w zcasie gry masz około 90%.

Mam 16 gb i czy jak bym przydzielił kolejne 3 gb ramu to zmieniłoby się cokolwiek?

Nie. Bo jak zintegrowanej karcie braknie nagle zadeklarowanej pamięci RAM to sobie sama weźmie to co jej potrzebne z RAMu. Ja dla Vegi 8 mam ustawione tylko 128MB i jak jej za mało to sobie sama zabiera z RAMu tyle ile jest jej aktualnie potrzebne. A pracuję na dwóch monitorach FHD podłączonych do tej Vegi właśnie.

Tylko całkowita wydajnosc systemu, rzecz jasna w dół.

Dla Vegi 11 max ustawisz chyba tylko 2 GB i wiecej nie ma sensu. Problemem jest “szybkość” tej pamięci, znacznie niższa od modułów w karcie. Jeżeli cchesz na poważnie grac, to czeka CIę zakup dedykowanej karty.

Przy integrze raczej szybsza pamięć, HD76660d potrafił mi jednak wykorzystać ponad 1GB, ja bym na tym ustawił 2GB.

Podkręcenie pamięci znacznie poprawiało wydajność, podkręcając i pamięć i GPU odpowiednio z 1600 na 2400 i z 800 na 1200 uzyskiwałem nawet 50% w testach.