Więcej pamięci graficznej w T30

Witam mam laptop IBM T30 2 GHz i 2GB ram :mrgreen: i chcę go wykorzystać do gier, jednak mam na nim tylko 16 MB pąmieci własnej (grafiki). Jest jakiś sposób powiększenia tej ilości. Zależy mi na tym. Słyszałem, że są emulatory kart graficznych.

Pozdro Inferno :smiley:

Pamięć z laptopa jest współdzielna czyli z RAM-u karta graficzna “pobiera” zasób pamięci z RAM-u czuli masz trochę pamięci :slight_smile:

Czyli co?

Wujek mi tłumaczył, że jest to ilość stała:-) On pracuje w IBM na stałe i to laptop służbowy jest. Czyli można powiększyć ilośc pamięci biorąc ją z tych 2GB ramu:-)

Cool

Jeżeli jest na stałej to nie wiem czy coś ci da karta graficzna w laptopie z regóły nie jest do grania szczególnie 7500 Radeon, kliknij prawym na Mój Komputer i wybierz właściwości na zakładce ogólne zobaczysz pamięc i powina być pamięć współdzielna, jażeli jej nie ma to lipa

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 10:24

Pamięć stała - (z ang. non-volatile memory) pamięć której zawartość nie ulega utraceniu podczas restartu komputera lub odłączenia od niego zasilania. Pamięć stała bywa określana jako pamięć ROM . W pamięci stałej producent zapisuje informacje i dane niezbędne dla prawidłowego działania urządzenia.

Dzięki! Ja jeszcze tego kompa nie mam. Będzie gdzieś w sierpniu. W tedy sprawdzę. A co z tymi emulatorami?

a jesteś pewien, że zainstalowana w powyższym laptopie nie ma karty graficznej z własną pamięcią?? przecież nie każdy laptop ma kartę grafiki, która wykorzystuje pamięć ram.

Jakiś kiepski laptop jak na pracownika IBM-u sprzęt z przed 3 lat ??

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 10:31

Tan ma http://allegro.pl/item196610323_ibm_t30_p4m_1_8ghz_256_40gb_dvd_14_1_.html#photo

Oni w IBM dostają laptopy na 3 lata (tak zwany program służbowy) po tych 3 latach mogą je odkupić i sprzedać rodzinie.

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 10:33

napisałem w pierwszym poście:-)

Pozdro inferno

Czyli masz tą pamięć współdzielną na tym laptopie

Zobacz w biosie, frame bufer size, lub shared memory czy będzie można zmienić. Jak w lapie jest 7500 to pograsz najwyżej w stare gry.