Więcej pamięci ram czy lepsza grafika?

Planuje zakup nowego komputera za około 1500zl i zastanawiam się nad jedna rzeczą, do tej

pory myślałem żeby uzbroić go w 8gb ramu oraz jakaś kartę graficzna z 1gb (za około 300zl),

ale pomyślałem żeby może kupić lepsza grafikę powiedzmy GeForce GTS450 2GB a ramu polowe

mniej czyli 4gb (system byłby 64-bitowy). Głownie na kompie będę oglądał filmy hd, grał w

gry także hd, na pokładzie będzie także karta tv (karta tv oraz dysk hd nie wliczam w cenę kompa bo już mam), mało bawię sie w obróbkę filmów czy tez muzyki. Tak wiec pytanie czy lepiej dać więcej ramu pamięci czy tez lepsza grafe? a jesli grafa to ta którą podałem czy tez może rodeon 6850 hd?czy inna?

Dzięki z góry za pomoc i odpowiedzi

Nie ładuj się w 8gb ram bo na razie w ogóle nie trzeba mieć więcej niż 3gb. Zdecydowanie lepiej inwestuj w kartę grafiki i nie bierz karty 2gb, tylko co najwyżej 1gb ale za to jakąś lepszą. 2gb w karcie też się nie przydadzą, a przynajmniej takiej karcie

czyli system 32-bitowy i grafa ale jaka? ten rodeon jest ok czy cos lepszego w tym przedziale?

W tym przedziale cenowym 8 GB RAM i 2 GB na karcie graficznej mija się z celem bo i tak tego nie wykorzystasz.

Co do grafiki to popatrz za Radeonem 5770.

Co do Radeona 6850 to kosztuje on mniej więcej 600 zł czyli dwa razy więcej niż planujesz wydać na kartę graficzną.

Jeżeli nie będziesz obrabiał bardzo dużych plików (filmy, zdjęcia wielkoformatowe, duże projekty w programach CAD itp) to 4 GB RAM w zupełności wystarczy, System brałbym jednak 64Bitowy.

System 64 bitowy, gdyż on wykorzysta te 4gb ramu i nie ma z nim kłopotów. Zainteresuj się radkiem 5770 jak wyżej napisał ktoś z 1gb pamięci lub 5830. Na radku 5770 512 mb ram i core2quad 2.4ghz metro 2033 poszła mi na full bez zacinek większych na dx11.

Skąd wiesz do czego wykorzystuje komputer? 3 komputery wirtualne + normalny i 8 GiB zjedzone. Może wykorzystuje jako serwer, gdzie ludzie łączą się przez zdalny pulpit? Wtedy wykorzystanie pamięci też jest duże.

Sam napisał, że głównie będzie oglądał filmy hd i grał w gry, więc stąd wywnioskowałem, że komputer nie będzie pełnił funkcji serwera Sherlocku.

Kolego, znowu stawiasz teorie i nie czytasz ze zrozumieniem tego co inni piszą.

Teraz już standardowo do nowych komputerów wkładają 6 GB więc dwa więcej już nie robi różnicy. Osobiście wybrałbym 4-6 GB Ram + 1/2 GB karta graficzna, zdecydowanie NVidia. Do Radeonów nie mam zaufania i raczej nie polecam do gier. Poza tym weź pod uwagę, że jak zasadzisz np. 8 GB Ram + 2GB w grafice to raczej nic nie wykorzysta połowy tego ramu i zmarnujesz pieniądze. Jak już chcesz inwestować do z głową, szkoda zachodu na cuda których nie wykorzystasz, chyba, że chodzi o pochwalenie się kumplom ;p

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

bede bral narazie 4gb ramu w koncu dokupic jak cos nie bedzie problem dosc tanie sa:) tam bede ogladal filmy hd i gral w gry typu: ostatnie najnowsze wydania: NFS, Splinter Cell, (harry potter dla siostry), COD