Więcej recenzji w dziale lab, zachęcamy do komentowania


(Krogulec) #1

Oprogramowanie i sprzęt są nierozerwalnie związane — ta myśl przyświecała nam, gdy z początkiem roku rozszerzyliśmy tematykę serwisu o zagadnienia sprzętowe uruchamiając lab dobrychprogramów. Czas na więcej!

Przez 8 miesięcy publikowaliśmy wiele różnego rodzaju materiałów. Przede wszystkim były to testy i recenzje noteboków, tabletów czy smartfonów oraz innych ciekawych urządzeń. Staraliśmy się, aby — w odróżnieniu od innych portali — nie koncentrować się na dziesiątkach wykresów, które zajmują kilka stron, ani na rewelacjach typu trzy klatki na sekundę więcej w grze XYZ. Skupialiśmy uwagę na często bagatelizowanych — a według nas na co dzień istotniejszych — aspektach, takich jak jakość wykonania, wrażenia z bezpośredniego użytkowania produktów czy dołączone oprogramowanie. Podkreślaliśmy zalety, skrupulatnie punktując wady i niedociągnięcia. Wszystko to wzbogacone było starannie przygotowanymi, inscenizowanymi zdjęciami. Niekiedy trochę kontrowersyjnymi, ale przejaskrawionymi w dobrej wierze. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, poprzeczkę ustawiliśmy wysoko i jesteśmy pełni pokory, bo wszystko co się robi zawsze można zrobić jeszcze lepiej.

Przede wszystkim można jednak więcej. Dotychczas recenzowaliśmy sprzęt, do którego opisania niezbędnych było wiele linijek tekstu. Tymczasem zaskakująco dużą popularnością cieszyły się materiały dotyczące stosunkowo prostych urządzeń. Postanowiliśmy zatem rozpocząć cykl dodatkowych, krótszych recenzji, za to w większej liczbie. Będziemy publikować wrażenia z użytkowania nie tylko notebooków, tabletów czy smartfonów, ale i wielu innych interesujących produktów — akcesoriów komputerowych, elektroniki użytkowej, wszystkiego co według nas jest interesujące. Chcemy zwracać szczególną uwagę na nowości, ciekawostki, ale i na produkty, które są na rynku już od jakiegoś czasu, ale mimo swych unikalnych cech pozostają niezauważone bądź mało znane. Pod lupę będziemy brać także bardzo tanie produkty, abyście mogli przekonać się ile są warte. Oczywiście z „dużych recenzji” nie rezygnujemy — w dalszym ciągu będziemy publikować bardziej obszerne materiały szczególnie ciekawego sprzętu.

Pierwsze materiały z nowej serii:

LG HXD5 750 GB — mały piękniś z bogatym wnętrzem

D-Link DWR-510 — 2 w 1 dla mobilnych

SteelSeries Siberia V2 for PS3 uchem gracza

EasyCAP — frame grabber dla sker

Powerex MH-C9000 — ładowanie pod kontrolą

Alcatel OT-208 — najwięcej za najmniej

Zapraszam do komentowania materiałów!


(Monczkin) #2

A może tak…, jeśli jest taka możliwość, jakaś recenzja dysków bezprzewodowych?