Więcej środowisk graficznych (KDE, MATE itd.) – Linux Mint


(Amaterasu) #1

Witam!

Jestem posiadaczką Linux Mint (Cinnamon), jednak lubię eksperymentować i chciałabym zainstalować więcej środowisk graficznych. Czy ktoś może mi podać komendy (do Terminal) na: MATE, KDE, Xfce, żebym mogła wybierać jedną z nich podczas logowania, bez reinstalacji systemu? Byłabym bardzo wdzięczna! :mrgreen:

Pozdrawiam, Neukrate :slight_smile:

 


#2

Chcesz z terminala odpalać te środowiska, czy zainstalować je?


(Amaterasu) #3

Zainstalować przy pomocy Terminala, a następnie wybierać podczas logowania


#4

https://ioconnor.wordpress.com/2013/08/25/how-to-install-kde-mate-cinnamon-and-xfce-all-on-mint/

Dosłownie 30s z Wujkiem Google.


(pocolog) #5

Jest pewna niedogodność przy instalacji tych wszystkich środowisk i to w pełnych pakietach jak np kde-full ponieważ wszystkie środowiska będą jednocześnie korzystały ze wszystkich programów każdego z nich i zrobi Ci się niezły bałagan w systemie. Zresztą zobaczysz po instalacji kiedy będziesz próbowała posłuchać muzyki czy edytować zdjęcie i do wyboru pojawi się naście aplikacji, jedna w qt druga w gtk :slight_smile: Pomieszanie z poplątaniem.

Lepiej zainstalować w takiej sytuacji pakiety “core” albo “base” (w zależności od systemu różnie się nazywają) które zawierają jedynie podstawowe środowisko.


(Amaterasu) #6

Właśnie zauważyłam :mrgreen: Z 5 programów zrobiło się 12 (jedna kategoria). Postaram się to usunąć i na nowo zainstalować, ale tylko podstawowe środowisko.