Wiecie kiedy będzie DX 11?

(X Zdzislawx) #1

Witam.

Nie wiem czy to ten dział.

Wiecie kiedy będzie dx 11 i czy będzie działał na karcie obsługującą dx 10 ??

Z góry dzięki.

(Lukasz R1) #2

Directx11 jest zintegrowany z Windows 7, będzie działał ale karta zgodna tylko z 10 nie wyświetli wszystkich efektów.Ale tak naprawdę różnica pomiędzy 10 a 11 jest znikoma i prawie żadna.

(rgabrysiak) #3

DirectX 11 pojawił się już jako aktualizacja w Viście.

Więcej informacji

(X Zdzislawx) #4

A to mogę ściągnąć dx 11 na moją vistę tyko, że prawie nic to nie da bo nie ma jeszcze gier na dx 11??? :cry:

(Emilmlo) #5

Z gier na DX11 jest Colin Dirt 2, BattleForge, S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci

(X Zdzislawx) #6

No prawi nie ma gier bo 3 gry to bardzo bardzo mało :lol:

(Johny) #7

Według mnie DX 11 to niewypał,gry na PC są teraz głównie konwersją z konsol,a te są za słabe na lepszą grafikę i wokół tego to się kręci,już DX 9.0 potrafi dać wyższe rozdzielczości,zobacz ile to API ma lat,a jeszcze jest używane,przecież na DX 10 też prawie nie ma gier

(Pawbrotm) #8

Moim zdaniem jest używane głównie ze względu na kompatybilność z XP - nadal dużo osób używa tego systemu, więc wydanie gry niezgodnej z tą wersją DX byłoby strzałem do własnej bramki. Gdy XP umrze, to DX9 umrze razem z nim.

(Johny) #9

Prędzej MS coś zrobi,np. wycofa pudełka z XP,które jeszcze są jakimś cudem w sklepach i przestanie łatać system,używanie XP będzie jak używanie IE 6.0,do tego dołożą się producenci sprzętu,nowe sterowniki będą zgodne tylko z Vistą w górę,to tak jakby miał dzisiaj Windows 98,mało już można w nim zrobić