Wieczne warpy (przycięcia) przy każdej aplikacji

Witam serdecznie.

Ciężko mi poprawnie nazwać mój problem, z którym się borykam, postaram się natomiast opisać go najdokładniej jak potrafię.

Problem pojawia się ciągle, są to tzw. “lekkie ściny”. Przykładowo, dzieje się to już na początku ładowania systemu (pulpitu) kiedy to dźwięk dochodzi do mnie z 5 minutowym opóźnieniem. Dodatkowo, nie słychać czystego dźwięku, tylko z przycięciami. Podobnie jest, korzystając z muzyki w AIMP’ie, co ok. 30s przy jakimkolwiek utworze, dźwięk lekko przycina i słychać powtórzenia utworu. Gdy otworzę prawie każdą aplikację np. Auslogics Disk Defrag bądź uTorrent i gdy aplikacja rozpocznie swoją pracę - cały system zaczyna przycinać, procesor ma zużycie 50%, pracuje głównie jeden rdzeń, nie da się uruchomić żadnej innej aplikacji, trwa to wieki. Sytuacja ma tak samo miejsce w grach komputerowych. Zacznijmy od Fify 11. Zaraz po formacie, Fifa działała bezproblemowo, najwyższe detale, bardzo dobra płynność. Teraz grając nawet na niskich, czuć tak samo lekkie przycięcie uniemożliwiające płynną grę. Podobnie CS 1.6, którego przetestowałem wczoraj. Osiągnąłem znakomity wynik 60FPS, z dodatkiem skaczącego pingu oraz przycinania gry przy każdym oddanym strzale (dodam, że gram tylko awp_india).

Więc teraz tak. Nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną, po formacie wszystko działało prawidłowo, niestety teraz już tak ciekawie nie jest. Specyfikacja sprzętowa:

Inte Core 2 Duo E4400

Gigabyte GA-945P-DS3

Gainward GeForce 9800GT 512MB

GoodRam 2x1GB 667mhz

Amacrox Warrior AX450-PNF

Dodam jeszcze, że radiator procesora oraz karty graficznej jest chłodny, podobnie jak i memorki. Ciepły jest natomiast dysk twardy. Podaję jeszcze temperatury:

CoreTemp:

http://www.szczutowo.info/pc/idle.JPG

http://www.szczutowo.info/pc/stres.JPG

EXPERTool:

http://www.szczutowo.info/pc/idle2.jpg

SpeedFan:

http://www.szczutowo.info/pc/idle3.JPG

http://www.szczutowo.info/pc/stres3.JPG

Zainstalowane aplikacje:

http://www.szczutowo.info/pc/aplikacje1.JPG

http://www.szczutowo.info/pc/aplikacje2.JPG

http://www.szczutowo.info/pc/aplikacje3.JPG

Log HijackThis:

http://www.szczutowo.info/pc/hijackthis.log

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady bądź nakierowanie mnie.

Pozdrawiam.

Ps. Dodam jeszcze, że BIOS’ie modyfikowane są tylko EIST oraz C1E - wyłączone.