Wieczne wyszukiwanie aktualizacji i znikający suwak jasności

Witam serdecznie,

postanowiłem zasięgnąć rady specjalistów z forum.

Otóż, od paru dni walczę z komputerem, który po formacie zachowuje się conajmniej dziwnie, ale zacznę od początku, aby wszystko wyjaśnić.

Asus x401a, na dole naklejka z windows home premium OA.

 

  1. Otrzymuję komputer do formata od koleżanki.

  2. po formacie i wbiciu klucza OA spod laptopa wszystko wydaje się w porządku.

  3. zauważam, że aktualizacje utykają- pokazuje, że wyszukuje, ale robi to długo i bez żadnych efektów Od samego początku też nie mam suwaka do ustwiania jasności ekranu.

  4. próbuję reinstalacji na inne wersje windowsa, w różnych kombinacjach - nawet na oryginalnym dysku windows 7 proff nie działa

  5. wprowadzam do walki google.com

  6. skorzystałem z takich rozwiązań jak:

  • fix it, parę programów od microsofta do naprawy plików, katalogowanie z cmd i naprawę komponentów windowsa, nawet zgodnie z filmikiem z yt wpisywałem pojedyńczo nazwy plików dll z komendą już nie pamiętam jaką (reg coś zdaje się), usuwanie software distribution nope
  1. nic nie skutkuje, skrypty z forum microsofta przy podobnych problemach także nic nie dają.

  2. denerwuje się, kopiuję nawet cały katalog  soft. distribution z komputera z mojego home premium OA  (ta sama wersja, świeżo zainstalowanego z recovery) - próbuję także skopiować cały katalog Windows (byłem na skraju : ))

  3. reasumując:

formatów w totalu było z 4-5, na różnych wersjach, z oryginalnej płyty, z pendrive’a z ISO z oryginalnej płyty po usunięciu ei.cfg, aby odblokować inne wersje.

  1. podejrzenia: czy może mieć to coś wspólnego z faktem, iż usunąłem wszystkie dyski przy instalacji windowsa i stworzyłem je od nowa? Raczej to wykluczam, gdyż mając podejrzenei tego, przy ostatniej instalacji rozszerzyłem dysk systemowy, który miał 100 mb i stworzyłem dwie partycje. Dysk systemowy 100 gb, partycja podstawowa kolejne 130.

 

Proszę o pomoc, w załącznikach screeny i logi z programów OTL, hijackthis oraz combofix. Próbowałem różnych kombinacji i nie mam już kurczę pojęcia co mogę więcej zrobić.

 

Problemu nie rozwiązuje zainstalowanie wszstkich sterowników dedykowanych ze strony producenta.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

OTL.Txt

log.txt

Extras.Txt

ComboFix.txt

post-279346-0-55451100-1442136029_thumb.

post-279346-0-41639100-1442136178_thumb.

Cierpliwość! Ostatnio w wielu przypadkach tak się dzieje z Windows’em 7. W oknie Windows Update należało otworzyć link “Dowiedz się więcej”, tam potwierdzić wszystko, wrócić do wyszukiwania aktualizacji i w tym samym oknie zmienić sposób instalowania aktualizacji na “Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać…”. Nie czekając na wyszukanie aktualizacji zrestartować komputer i przejść do dalszej roboty, nie interesując się Windows Update. Aktualizacje same dadzą znać o sobie, ale… po naprawdę długim czasie.

Nie wiem czym to jest spowodawne, ale i u mojego brata podczas ostatniego Patch Day (8.09.2015) Windows Update w Windows 7 wgrywała poprawki ponad godzinę.

Cierpliwość pomogła… masakra po prostu. Ale zdarzało się, że trzymałem to parę godzin i nie poszło. Wracam do domu, komputer bez dostępu do internetu a tu gotowych aktulizacji 250. Eh.