Wiedz na temat stworzenia takiej strony

Witam co muszę wiedzieć aby wykonać taką ową stronę, podaje tylko przykład:

Np załóżmy że klient zażyczył sobie takiej strony:

-Jakiś projekt graficzny

-Kilka podstron (max 6)

-Konta użytkowników

-Formularze do wprowadzania danych przez użytkowników i przesyłania załączników (np. JPG, PNG, PDF etc.)

-Wbudowany system płatności on-line (przelewy24.pl/DotPay/Payu/…)

-Panel administratora zawierający:

  • Zarządzanie płatnościami on-line użytkowników tj:

  • potwierdzenia przelewów przez DotPay/Payu/przelewy24 etc. od użytkowników

  • informacje z danymi wprowadzonymi przez użytkowników w formularzach

Jaki byście wybrali do tego CMS i wgl może mi podpowiedzieli co Wy byście wybrali na moim miejscu? :smiley:

Nie mam takiego zadania ale może kiedyś zdarzy się taka okazja, na razie testuje wszystko na lokalnym serwerze XAMPP :slight_smile:

Wszystko zależy od tego, co ma być na tej stronie. Bez dużej ilości kodu w php / html to napiszesz + css / jquery dla wyglądu i tyle. Do tych przelewów masz skrypty na stronach tych serwisów. Formularze znów zależy co byś chciał. Tak czy siak jw. Ew symfony / zend i w nich miałbyś szybciej jak je ogarniesz :slight_smile:

A by być wrednym, panie taniestrony. Jak ktoś nie odróżnia javascript od javy to nie daje mu się nawet wizytówki do zrobienia :slight_smile:

Z CMS’ów to CMS Made Simple lub ModX. Jeśli chcesz od początku budować system to polecam framework Kohana, CakePHP lub CodeIgniter.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale sugerujesz że nie wiem jakie są różnice między tymi językami? :stuck_out_tongue:

Owszem (ew nie odróżniasz java, od jsp), na podstawie twojego linku (przyjąłem, że jest to twoja strona :P)

Nie wiem dlaczego tak sądzisz ale trochę jesteś w błędzie i wiem na 100% że wiem to co powinienem wiedzieć :smiley:

Aa już rozumiem o co tobie chodzi z tym, wina leży trochę po mojej stronie a dokładnie to troszkę źle zatytułowałem ten wątek ;p

Chodziło mi o to abyście podali mi jakiegoś CMS-a którego użyli byście do tych warunków ustalonych przez klienta. :stuck_out_tongue:

Po prostu napisałem taki wątek ponieważ gdzieś przeczytałem właśnie że czasami będzie trzeba nabyć wiedzę na temat zakładania tych sklepów których tak bardzo nie lubię i nic praktycznie o nich nie wiem.

np widziałem ze jakiś koleś prosił o coś takiego:

-Wbudowany system płatności on-line (przelewy24.pl/DotPay/Payu/…)

-Panel administratora zawierający:

  • Zarządzanie płatnościami on-line użytkowników tj:

  • potwierdzenia przelewów przez DotPay/Payu/przelewy24 etc. od użytkowników

i trochę mnie to wszystko gubi, ale mamy czas kiedyś to ogarnę

o właśnie i o to mi bardziej chodziło ;p mogłem od razu ograniczyć sie tylko do tego. :stuck_out_tongue:

Chodziło mi o stronę z twojego profilu. Co do systemu płatności online:

http://www.przelewy24.pl/cms,26,instalacja.htm

Na każdej stronie z płatnościami online masz coś podobnego. Wystarczy się dostosować :slight_smile: Wszędzie są instrukcje etc :))

Wordpress’a przestudiowałem i akurat chcę się zająć Joomą :slight_smile:

Gdybyś go przestudiował, to nie miał byś problemu ze zrobieniem tego o czym piszesz właśnie na wordpressie.

Jeżeli chcesz realizować jakieś poważniejsze strony bazując na jakimkolwiek cms’ie (bez znaczenia czy wp, joomla, drupal czy coś jeszcze innego), to bez więcej niż dobrej znajomości takiego systemu daleko nie zajedziesz. + oczywiście php, js, css i (x)html.

Jeżeli będziesz chciał budować w oparciu o jakiś framework typu kohana, ci, zend… zaś musisz bardzo dobrze znać tenże framework i być oblatanym w php + cała reszta jeżeli chodzi o layout.

Jeżeli zechcesz zaś budować od zera, to bardzo dobra znajomość php, przyda się też praktyczna znajomość wzorców projektowych …i jak wyżej cała reszta jeżeli chodzi o część wizualną.

Co do systemów płatności, to praktycznie wszystkie mają jakieś API i gotowe przykłady zastosowania, czasem wtyczki do najpopularniejszych cms’ów.

W najlepszym wypadku wystarczy skorzystać z gotowca lekko go modyfikując. W wielu przypadkach musisz oczywiście potrafić czytać i wykorzystywać dokumentacje techniczne, dosyć dobrze znać php (lub inny język jaki będziesz wykorzystywał) oraz system w jaki będziesz wdrażał dany mechanizm -czyli patrz co wyżej.

Git o to chodziło :wink: dzięki