Wiedza=Inteligencja? Co o tym myślcie?

Hej :slight_smile:

Mam do was pytanie :slight_smile: Czym według was jest inteligencja a mądrość? Niektórzy łączą te dwa pojęcia i wg. niektórych inteligencja=wiedza/mądrość itp. Czy wy się z tym zgadzacie? Moim zdaniem absolutnie się to nie łączy w jedną całość… człowiek inteligentny nie zawsze jest mądry i nie studiuje na Harvardzie. Natomiast osoba mądra nie zawsze jest inteligentna i nie umie sobie poradzić w sytuacjach gdzie potrzebne jest coś więcej.

Absolutnie, tak jak słowo bynajmniej nie znaczy to samo co przynajmniej.

Dla mnie wiedza/mądrość to jest ilość posiadanych informacji, mogę tak określić osobę, która wie bardzo dużo na temat wszystkiego lub danej dziedziny. Inteligencja wcale nie musi się z nią łączyć, dla mnie inteligencja to bardziej bystrość, umiejętność radzenia sobie - podejmowania właściwych kroków, działań oraz decyzji, która zanim coś zrobi dobrze to wszystko przemyśli :wink:

Zgadzam się ze sla17, dwie różne rzeczy. Inteligencja jest zdecydowanie bardziej ‘uniwersalna’, a wiedza zazwyczaj dotyczy danej dziedziny. Co więcej jak już filozofujemy to jednym do pewnego stopnia można zastąpić drugie, ale najlepiej jak idą w miarę w parze ;]