Wiedźmin 1 mody

Witam. Chciałbym rozpocząć przygodę z Geraltem i zagrać w wiedźmin 1 edycja rozszerzona. Planuję zainstalować jakieś mody.

  1. Na gry online w zwykłej wersji są mody przygodowe, czy będą działały także na edycji rozszerzonej?
  2. Chcę zainstalować kilka modów, czy będą one działały w edycji rozszerzonej i ze sobą współgrały?

Grafika:

  • powrót białego wilka lub/i
  • The Witcher Overhaul Project lub/i
  • Wiedźmin - The Witcher Texturen Mod v.15042019

Przygody:

  • Wiedźmin: Edycja Rozszerzona - And a Curse, and Love, and Betrayal v.1.2.1
  • Wiedźmin - Masquerade v.1.1.1
  • Wiedźmin - Crossroads v.1.2

System walki:

  • Wiedźmin - Full Combat Rebalance v.1.6a

Alchemia:

  • The Witcher Alchemy Mod - Better Color Coding

Szybkość poruszania się:

  • Faster Movement for Geralt

Które ogólnie mody polecacie?

Spróbować zagrać bez modów czy od razu zacząć z modami?

PS: Czy mody zwiększają wymagania gry? Mam laptopa z i5 5200u i gt 840m oraz 8 gm ram - czy mi pójdzie po modach?

Poczytaj opisy tych modów czy nie mówią o braku kompatybilności z innymi wersjami.
I po prostu sprawdź.

Zależy od modów - zmieniające jakąś mechanikę czy UI pewnie nie, ale dodający nowe tekstury/podmieniający istniejące już tak. Po prostu musisz sam sprawdzić.

Mam problem.
Po instalacji gry w menu aplikacji (win 8.1) mam dwie pozycje wiedźmin 1: z Safe mode i bez. Gdy wybieram bez to uruchamia się launcher djinni - gra się nie włącza, wyskakuje że nie spełniam minimalnych wymagań. Ta pozycja z Safe mode odpala grę ale na ustawieniach wysokich tekstury są niskie i nie da się zmienić.
Próbowałem coś naprawiać - pobrałem plik texture fix ale nie zauważyłem różnicy FPS tyle samo.
Dać sobie spokój i zainstalować moda który poprawi textury? Będzie działał?

Zainstalowałem moda powrót białego wilka i działa (jest inne menu, przy rozpoczęciu pisze powrót białego wilka, itp.) :slight_smile:

Próbowałem zainstalować Flash Mod (nie mylić z full combat rebalance).

Zainstalowałem go i nie widzę, żadnej różnicy w początkowym akcie.

Czy po zainstalowaniu flash moda w menu poziomu trudności powinienem mieć dodatkowy wybór poziomu trudności czy to jest tylko w FCR? W trakcje instalacji zaznaczyłem opcję insane difficulty, ale w menu mam po staremu. A może w flash modzie zmieniają się tylko statystyki wiedźmina i wrogów, więc naocznie nie można tego zobaczyć?