Wiedźmin 1 - problem z grafiką po aktualizacji sterownika karty

Witam

 

Mam 64 bitowego Windowsa 7 i grafikę GeForce GT 520M. Postanowiłem zaktualizować sterownik karty, więc zainstalowałem najnowszy (wersja 337.88). Uruchomiłem Wiedźmina, grałem przez kilkanaście minut, po czym gra się zawiesiła (co się zdarza). Po ponownym uruchumieniu gry jednak jest drobny problem z wyglądem Geralta (i nic poza tym)… ponowna instalacja sterownika nic nie dała (a za każdym razem zaznaczam opcję “czysta instalacja”)… Jak można rozwiązać ten problem?

 

Wrzucam zdjęcie, bo zrzutu ekranu z gry nie da się zrobić - wychodzi cały całkowicie czarny.

 

Pozdrawiam.

Od razu zadam pytanie: instalowałeś jakieś mody na tekstury twarzy, włosów bądź oczu? Pełno ich w internecie i - jeśli nie masz kompatybilnej z modem wersji gry - zkasztanią Ci grę tak jak na screenie powyżej. Moja rada jest taka, wywal wszystko z folderu OVERRIDE w X:\Program Files\The Witcher Enhanced Edition Director’s Cut\Data\Override.

Nigdy nie instalowałem żadnych modów (!)

 

Na tym komputerze grę przechodziłem ponad 10 razy na sterownikach wydanych w latach 2011 - 2013/2014 i żadnych problemów nie było.

 

Dlaczego po wczytaniu jednego zapisu gry jest problem, a gdy wczytam inny, wszystko jest ok?

A masz może wcześniejszy zapis, jakiś np. autosave?

Skoro to wina złego zapisu stanu gry, to może by spróbować go naprawić?

Spróbuj link: http://witcher.wikia.com/wiki/Save_editor i z tamtąd wybierzesz do jakiej wersji chcesz edytor zapisów - zwykłej lub rozszerzonej.

Widzę że miecz też źle się załadował. Nie tylko grawitacja ciągnie Geraltowi twarz w dół bo też kurtka jakaś pod szyją podarta a i miecz mu się przekrzywił…

Bez edytora proponuję pościągać mu wszystko (zbroje, bronie, eliksiry) i wyrzucić na ziemię. Zapisać grę (przedmioty nie powinny zniknąć po wczytaniu w rozszerzonej wersji gry). Wyjść z gry na pulpit. Odpalić i spróbować załadować z zapisanego sejwa. Jak jest OK to nie próbować edytora zapisów gry, a jak jest źle to spróbować pościągać w edytorze.

Dzięki za rady, ale… na szczęście problem sam się rozwiązał, chociaż nie wiem jak. To był mój jedyny save z tego etapu (na bieżąco kasuję żeby był porządek), ale już jest normalnie.

 

Wątek można zamknąć, chyba że ktoś mi wyjaśni jak to się naprawiło…