Wiedzmin 1 problem z trainerem

Witam ostatnio postanowiłem ograć znów dosyć zapomnianą gre mianowicie Wiedzmina 1, chciałem pograć z trainerem ale po jego rozpakowaniu i uruchomieniu nagle on znika. Co mam zrobić ?

Pobrać inny, kompatybilny z wersją gry i systemem operacyjnym.

jest kompatybilny z wersją gry

no to może firewall / antywirus Ci go blokuje

Każdy TRAINER działa na zasadzie zmiany wartości aplikacji w pamięci. Zmiane te są jednak wymuszane nie przez samą aplikację (grę) a przez stronę trzecią (aplikacja trainera). Jest to działanie bardzo typowe dla różnego rodzaju trojanów/wirusów/malware, gdyż jest to naruszenie podstawowych mechanizmów zabezpieczających działanie tej konkretnie aplikacji. Dlatego też bardzo często programy antywirusowe od razu wycinają tego typu programy - w końcu antywirus nie wie, że celowo pobierasz wirusa na kompa.

Ja to omijam w ten sposób, że trainery pobieram z jednego konkretnego źródła i od konkretnych wydawców. Ponadto przechowuję je w konkretnej lokalizacji, którą z kolei dodałem do wyjątków w antywirusie. Tyle, że ja robię to świadomie i jestem świadom ewentualnego niebezpieczeństwa na jakie się wystawiam. Jeśli masz minimalne nawet wątpliwości to daruj sobie.

Natomiast jeśli konkretnie o Wieśka chodzi - ja używam edytora save’ów :stuck_out_tongue_winking_eye: