Wiedźmin 2 Błąd CRC

Witam. Dziś zakupiłem Wiedźmina 2 i ucieszony zabrałem się do instalacji. No cóż, jestem zawiedziony. Podczas instalowania pliku data2.cab występuje błąd CRC. Wymiana gry w sklepie raczej w moim wypadku odpada, bo dorwałem się już do figurek. Co w takim razie mogę zrobić, by zainstalować grę?

Zacząć od tego.

http://tnij.org/l62p

Temat był już poruszany na forum.

Doskonale wiem o tym, że temat nie raz był już poruszany, jednak żadna z odpowiedzi z poprzednich tematów nie satysfakcjonuje mnie, więc założyłem kolejny. Poza tym mam jeszcze pytanie. Czy pomimo tego, że dorwałem się do składania figurek, wymienią mi grę?

Spróbuj stworzyć obraz płyty, a następnie zamontować ją w wirtualnym napędzie i wtedy zainstalować.

Do stworzenia obrazu płyty możesz użyć Alcohol 52% (ale większość programów do nagrywania posiada taką opcję).

Jako wirtualny napęd użyj Daemon Tools lub Alcohol 52% (tak, to ten sam).

Nic z tego, przy 49% występuje błąd odczytu…

A co z wymianą pomimo dobrania się do figurek?

Wracaj do sklepu. Przecież chyba nie ma instrukcji w jakiej kolejności należy korzystać z zawartości pudełka. Jak będziesz miał trochę tupetu to pewnie dostaniesz nową grę. Różnie to jednak bywa, bo np. to może być wina twojego dvd że nie daje rady odczytać. Sprzedawca być może będzie chciał zainstalować grę, zanim Ci ją wymieni.

Też tak miełem, dwa razy. Dopiero za trzecim razem sie udało. Na stronie CDProject, w poradach technicznych, jest opisany ten problem i ewentualne rozwiazanie…

Ehhh… jutro się przejdę do Empiku. Próbowałem już wszystkiego, począwszy od kopiowania plików z płyty na dysk, kończąc na aktualizacji BIOSu napędu. Dla pewności sprawdziłem też, czy mój napęd (Benq DW1650) obsługuje DVD9. Jak się okazało, obsługuje, więc to musi być po prostu problem z płytą.

Może to być wina płytki, ale niekoniecznie. Jeśli możesz, to sprawdź utworzenie obrazu płytki na innym komputerze /inny napęd/. Niektóre napędy mają problem z odczytem danych w czasie przejścia z warstwy 1 na 2, a tym miejscu jest zapisany ten nieszczęsny plik. Jak juz pisałem, mnie udało się zrobić obraz dopiero za trzecim razem. Można też pożyczyć od kogoś obraz płytki, zainstalować i wpisać własne kody.

Niestety, nie mam możliwości sprawdzenia płyty na innym komputerze. Próbowałem jedynie na innym napędzie, jednak gdy włożyłem do niego płytę, nie była ona w ogóle wykrywana. Problem na 100% dotyczy właśnie drugiej warstwy płyty, ponieważ błąd występuje w połowie pliku. Wątpię jednak, by była to wina napędu, ponieważ gdyby tak było, napęd powinien raczej zacząć pracować intensywniej, a w moim wypadku napęd po prostu przestaje pracować. Tak, jakby drugiej warstwy po prostu nie było.

CD-Projekt skopał sprawę z tymi płytami…Do tego wmawiają ludziom, że to oni mają problemy z napędami. Trochę to śmieszne, bo wszystkie inne dwuwarstwówki śmigają a Wiedźmin strzela focha. Swoją grę sprawdzałem na 4 napędach. Na dwóch w stacjonarkach (w tym jednym dwutygodniowym) miał błędy podczas instalacji i kopiowania, a na 2 laptopowych działał bez problemu (przez co musiałem DVD 1 skopiować na pendrive). Wychodzi na to, że trafił mi się Wiedźmin 2: Notebook Edition:)

Sam widzisz, zę to zależy od napędu /inaczej wszyscy mieliby ten problem, a jest ich ponad 400 000 osób/. Nie przeczę, że CDProject źle rozmieścił dane na płytce, ale dużo zależy od napędu /są czulsze i ale sa też takie, co wszystko “obrobią”/

No cóż… wróciłem właśnie z Empiku. Gra została przyjęta w ramach reklamacji, jednak na jej rozpatrzenie muszę czekać dwa tygodnie, po czym może wymienią grę, albo może oddadzą pieniądze. Nie wspominając już o tym, jak długo musiałem czekać, żeby to załatwili. Nie ukrywam, że jestem wkurzony. Piraci sobie bez problemu grają, ale nie, mi się jak zwykle zachciało bawić we frajera i kupić oryginalną grę. Aktualnie zostałem bez gry i bez pieniędzy. Świetnie…

Dobra, zakupiłem nowy napęd i pożyczyłem grę od znajomego. Teraz już nie jestem tylko wkurzony. Gra oczywiście się nie instaluje. A mogłem po prostu ściągnąć sobie grę, pograł bym i zaoszczędził 200 zł. Ostatni raz bawię się w legalnego frajera.

PS. Chce ktoś kupić prawie nieużywanego Wiedźmina 2 ze złożoną figurką Geralta i napęd LiteOn iHAS122?

ile za tego wiedźmaka?samego koda czy co tam potrzebne :smiley: z kąd jesteś?

Dziwna sprawa z tym wiedźminem. U mnie oryginał zainstalował się bez problemów ale niedawno chciałem zainstalować grę na innym kompie i też w okolicach 49% pojawił się błąd odczytu… Nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna. Mój napęd to Sony ( nie mogę sprawdzić modelu, bo pracuję w tej chwili na innym pc). Spróbuj pożyczyć od kogoś napęd (może Sony, skoro u mnie zadziałało) i zainstalować grę.

21.06.2011

Problem w tym, że nie mam od kogo pożyczyć napędu. Poza tym na pudełku z grą jest informacja mówiąca o tym, że napęd powinien obsługiwać płyty DVD9, a moje oba napędy takie płyty obsługują. Dobra, poczekajmy do niedzieli, zobaczymy co z tego wyniknie.

30.06.2011

W sobotę (25.06.2011) gra została wymieniona. Piszę o tym dopiero teraz, ponieważ właśnie udało mi się od niej oderwać z powodu kłopotów technicznych.

Kupiłam dla Wiedźmina 2 specjalnie nowy komputer, jedynie napęd zostawiłam stary, bo po co wymieniać jak jest dobry. Dziś zakupiłam wreszcie moją wymarzoną grę i dołączyłam do zacnego grona ofiar błędu CRC. Męczyłam się dobrych kilka godzin śledząc dokładnie forum w poszukiwaniu rozwiązania, żeby osiągną wyższy poziom stresu i niezainstalowaną grę. W końcu zdesperowana włożyłam stary napęd DVD (nie nagrywarka - tak tak, mam jeszcze ten zabytkowy egzemplarz) i wolno ale i bez problemu wszystko zaczęło się instalować. Paranoja! Gra działa albo na bardzo starych napędach, albo jak czytam na tych nowszych z opcją double layer.

A zrzuć całą zawartość płyty na dysk i wtedy zainstaluj.

Z tego, co wiem, format DL obsługiwany jest przez wszystkie napędy wyprodukowane po 2005 roku. Jeśli chodzi zaś o starsze napędy, nie zgodzę się. Sam posiadam Pioneera (nie nagrywarka) i on płyty z grą po prostu nie widział. Za problem ewidentnie odpowiedzialny jest wydawca, a klientom wciskają kit, że to wina napędu. Z grą najlepiej powędrować do sklepu, w którym się ją zakupiło. W moim wypadku, musiałem czekać dwa tygodnie na uwzględnienie reklamacji. Po tym okresie otrzymałem całkiem nowy egzemplaż z nieco zmienionym instalatorem.