Wiedżmin 2 EE 3.0 a wydajność

Cześć,

Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z wiedźminem 2 moja wersja gry to Enchanced Edition wersja 3.0

Mój komp

Monitor 1360x768

i3-2120 (2 x 3,3 GH + HT)

Amd Radeon 6670 - GPU 800@900 vRam 4000@4400 (driver 12.4)

RAM 2x4 Gb DDR3 1333 CL9

  • włączony GameBooster 3.3.1

Problem jest taki że gra nawet na najniższych (czyli wszystko wyłączone lub niskie z wyłączonym vSync) chodzi co najwyżej średnio (35-45) a kiedy gram na zalecanych przez grę tj średnich w samouczku mam 30-40 FPS i gra wykorzystuje tylko jeden z dwóch wątków na oby dwóch rdzeniach z 30 max 40%.

Czy oznacza to że grafika do wymiany ? Czy może twórcy celowo skopali optymalizację na AMD bo na początku wita nas radośnie “The Way It’s Meant to Be Played” NVidi…

Czytałem też że niektórzy mają problemy wydajnościowe z EE 2.1v których nie miało wcześniej na zwykłej wersji więc może to samo jest z z EE 3.0v ?

Skryim chodzi na maksa (za wyjątkiem średnich a nie wysokich cieni) (z 3 Gb “patchem” grafiki) 50-60 sporadycznie spada do 40 kilku kiedy jest dużo cieni i jednocześnie pada śnieg.

Wiem że 30-40 FPS to może i nie mało, ale w niektórych grach mniej FPSów bardziej dokucza niż w innych a wiedźmin IMO zdecydowanie jest taką grą.

Raz że ta grafa jest b. słaba to dwa nie powinieneś porównywać grafiki Skyrima do Wiedźmina 2. Wiedźmin to całkiem inna klasa jeżeli chodzi o sprawy techniczne. Zainstaluj najnowsze sterowniki, zaktualizuj Direct’a X’a, przeczyść system odkurzaczem (dokładnie - wszystkimi modułami), Zoptymalizuj autostart - wywal z niego zbędne aplikacje, i w tedy sprawdź ja gra działa :slight_smile:

http://en.thewitcher.com/forum/index.ph … ce-issues/

Jak widać problem z EE jest powszechny. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać ??

PS. Na wątku w GOGu wyczytałem że rozwiązaniem problemu jest wyłączenie AMD OverDrive w CCC lub “odkręcenie” karty ale nie wyłączenie tej funkcji,

http://www.gog.com/en/forum/the_witcher … nce_at_all

ale u mnie jest wszystko ok bo gra chodzi jeszcze gorzej po “odkręceniu” karty

Skoro 30-40FPS to dla Ciebie mało, to co ja mam powiedzieć ze swoimi 18-25 FPS na moim GeForce 9600GT?

Może problem nie leży w małej ilości klatek, tylko z tzw. mouse lagiem? W Wiedźminie 2 jest to dosyć powszechna przypadłość. Niektórym pomaga ustawienie limitu klatek, innym wyłączenie vsync.