Wiedźmin 2 i ograniczenie do 32 FPS

Dzisiaj włączam wiedźmina od 4 dni nie grałem i nagle mam ograniczenie 32 fps. Nic nie zmieniałem w nnvidi ograniczenie wyłączone w grze też. JAk to wyłączyć?

A coś więcej? :slight_smile: system parametry itp

po co???

Nawet wróżbici potrzebują wsparcia

No i znowu pytasz „po co?”. A po co my mamy ci pomagać?

A jaki związek ma specyfikacja kompa z ograniczeniem fps?

Piszesz, że 4 dni temu działał a teraz nie działa normalnie, gdzie nic kompletnie nie robiłeś z komputerem i nie zmieniałeś.

Jedyne co robi się jako tako same to aktualizują sterowniki, system lub gra.
Do tego aby sprawdzić potrzeba wiedzieć jakiego masz Windowsa, jaką masz kartę graficzną i na jakiej platformie masz grę.

To tak jak napisać komputer mi nie działa, a nic nie robiłem. Jak ktoś się zapyta o szczegóły odpowiadasz: po co? To jak chcesz, żeby ci ktoś pomógł?

1 polubienie

A właczyłeś go z procesorem graficznym o dużej wydajności - może przełączył ci sie na Intel - sprawdz.

Sr…ki. Albo chesz żeby ci ktoś pomógł, albo daj spokój!

Summary
Operating System
Windows 11 Education 64-bit
CPU
Intel Core i3 10100 @ 3.60GHz 43 °C
Comet Lake 14nm Technology
RAM
8,00GB Dual-Channel Unknown @ 1333MHz (18-18-18-44)
Motherboard
ASRock B460 Phantom Gaming 4 (CPUSocket) 34 °C
Graphics
E2241 (1920x1080@69Hz)
4095MB NVIDIA GeForce GTX 1070 (ASUStek Computer Inc) 51 °C
Storage
476GB Apacer AS2280P4 512GB (Unknown (SSD))
Optical Drives
No optical disk drives detected
Audio
Realtek High Definition Audio
Operating System
Windows 11 Education 64-bit
Computer type: Desktop
Installation Date: 28.06.2021 21:55:52
Serial Number: K3KHX-TCQKF-WGFXC-7T3BJ-9TOJP
Windows Security Center
User Account Control (UAC) Enabled
Notify level 2 - Default
Firewall Enabled
Windows Update
AutoUpdate Not configured
Windows Defender
Windows Defender Enabled
Antivirus

Może od razu podaj wszystkie dane z dowodu XD

Czyli masz 11 co samo w sobie może być problemem. Też dziwne jest to, że komputer wykrywa Ci RAM jako 8,00GB Dual-Channel Unknown @ 1333MHz (18-18-18-44) co by wskazywało na DDR3, ale sama płyta ma sloty tylko na DDR4 które nie jest kompatybilne

Dlaczego pytałem o system
https://support.microsoft.com/en-us/topic/october-21-2021-kb5006746-os-build-22000-282-preview-03190705-0960-4ba4-9ee8-af40bef057d3
21 Października Windows 11 miał aktualizacje, która czasowo pasuje z wystąpieniem u Ciebie problemu. Więc to może być z tym powiązane.

Jakby nie patrzeć są osoby które skarżą się na spadek fps w grach przy aktualizacji akurat tutaj dla procesorów amd ale widać, że są problemy

[czyli możesz spróbować odinstalować KB5006746 i zobaczyć czy pomoże]

Przy problemach w 10 z fps możliwymi rozwiązaniami były (przekopiowałem swoje odpowiedzi z innego wątku):

W takim razie wejdź w ustawienia → granie
Wyłącz Xbox game bar następnie zjedź w dół na ustawienia grafiki i wybierz preferencje na aplikacje klasyczna.

kliknij ctrl + r
wpisz control panel
Wejdź w Sprzęt i dźwięk
potem w opcje zasilania
plany dodatkowe i wysoka wydajność lub zrównoważony jak masz na oszczędzaniu energii i daj znać czy coś poprawiło

Nic nie zrobisz bo to nie jest prawdziwy

To lepiej kasuj linię a nie podmieniaj na losowe znaki.

Za używanie fejkowego dowodu osobistego też są kary - lepiej raz na 10 lat wyrabiać prawdziwy. No chyba że będziesz pajacować o uszkodzeniu opuszków w palcach przy skanowaniu linii papilarnych - wtedy pewnie co roku będziesz wyrabiać nowy bez prawa jak u części osób niepełnosprawnych - oni mogą mieć na 10 lat dowód bez skanu odcisku palca.

używam już od 1 roku

To pewnie dochód na czarno pod stołem do łapki.

już działa normalnie po aktualizacji win