Wiedźmin 2 - problem z ilością fps

Hej,

 

mam taki problem, czy ustawię wysokie detale czy mega małe, ilosć fps nadal jest niezadowalająca…

 

minimalne : 19- 28 (ustawienia: http://zapodaj.net/9c043076d7b2c.jpg.html )

pod maksymalne: 17-22

fps sprawdzałem frapsem 

 

mój sprzęt:

i7-4702MQ

8GB ram

GT 740m 2GB

win 8.1 x64

 

 

Wymusiłem, aby i laucher i sama aplikacja korzystała z grafiki Geforce nvidia i niestety nadal slabo to wygląda. Ktoś ma jakiś pomysł, czemu to tak słabo wygląda ?

 

Spróbuj wgrać najnowsze stery do grafiki oraz patch do wiedźmina http://pl.cdprojektred.com/download/patch-3-3/

Gra wczoraj pobrana z cdp.pl, więc jest w wersji 3.4,  sterowniki od grafiki też nowe, Geforce experience nowszych nie widzi :wink:

Miałem bardzo podobny problem i pomogło pogrzebanie w pliku konfiguracyjnym. W folderze Dokumenty znajduje się folder Witcher 2 -> Config, a w nim plik User.ini. Znajdź opcję TextureMemoryBudget i zobacz jaką ma wartość ustawioną.

jest tyle: TextureMemoryBudget=100

To bardzo mało zważywszy, że Twoja karta posiada około 2000MB pamięci. Zamiast 100 wpisz 1600 i spróbuj czy się poprawią fps’y. Tylko nie wchodź później w ustawienia grafiki w grze, bo się zresetuje to ustawienie w pliku. Daj znać czy pomogło.

Ja się zastanawiam, dlaczego Ty oczekujesz większej ilości FPS na takiej karcie. Ja w moim laptopie na karcie znacznie wydajniejszej miałem wyniki niewiele lepsze.

Ja mam znacznie mniej wydajną kartę niż 740M, a gra mi chodziła płynnie. Wystarczyło tylko zmienić to ustawienie, o którym wspomniałem przed chwilą - przynajmniej w moim przypadku to pomogło.

Doszło z 3-5 fps, nie jest źle, ale też niestety dupy nie urywa ;/

Aż z ciekawości sam sprawdziłem u siebie ile mam fps. Na minimalnych jest 25-35 fps, a mój sprzęt to: i5-3230M, 7670M 1GB, 4GB ram, Win 8.1 x64. Gra chodzi płynnie, ale z tego co pamiętam to początek gry czyli ta cała bitwa pod wodzą Henselta strasznie sie zacinała. Może u Ciebie też tak jest, że tylko na tej bitwie fpsy są słabe, a potem się poprawi.