Wiedźmin 2 - problem z instalacją

Witam. Mam problem z instalacją wieśka 2. Instaluje grę z 1 dysku, dochodzi prawie do końca i prosi o 2 dysk. Wkładam go i wyskakuje takie coś http://img651.imageshack.us/img651/4958/64240097.jpg

Próbowałem zgrać pliki z płyty na dysk i połączyć je w obraz .iso,ale bez skutku. Ma ktoś jakieś pomysły?

ps. wiem,że były podobne / takie same tematy, ale proszę Was o pomoc, bo próbuje różnych rzeczy i nic z tego nie wychodzi…

Jeżeli tak samo dzieje się na innych napędach, nie powinieneś mieć problemu z reklamacją egzemplarza.

Ale tutaj nic nie ma raczej do napędu, skoro zgrywam pliki z płyty na dysk i tworze z nich obraz .iso z 1 jak i 2 płyty i dale jest ten błąd. Grę dostałem na święta, wiem,że była kupiona z allegro i reklamacja by potrwała trochę zanim miną święta,wyśle grę, rozpatrzą reklamacje itd… a bym chciał już sobie pograć.

Oczywiście że może to mieć wszystko do rzeczy. Jeżeli płyta jest uszkodzona lub źle nagrana to stworzenie z niej obrazu powoduje że tworzysz uszkodzony obraz płyty i błąd jest ten sam-różnica tylko taka że raz odpalasz to z płyty a raz z dysku. Sprawdź czy problem pojawi się też na innym napędzie lub na innym komputerze jeżeli masz taką możliwość. Jeżeli tak to znaczy to że płyta jest uszkodzona i czeka Cię reklamacja. Fakt-potrwa to ale nie rozwiążesz tego inaczej.

Jest to znany CDProjektowi problem (http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5641/bledy_CRC).

U mnie pomogło utworzenie obrazu na innym komputerze z innym napędem. Oprócz tego oczywiście reklamacja.

w tym konktetnym przypadku chodzi o błąd danych crc podczas instalacji gry.

rzeczywiście może występić taki problem podczas instalacji wiedzmina 2, i wcale nie jest on taki niespotykany.występuje we wczesnych wersjach gry ( bez preinstalowanych patchy)

błąd crc najczęściej w tym przypadku (instalacji wiedzmina) powoduje napęd dvd lub pamięć ram (rzadko, ale ja tak miałem) :shock:

i zanim się wykapowałem, to mnie krew zalewała (wyraziłbym sie inaczej…ale świeta są).tak się dzieje w 99.99% przypadków.instalator exe jest prawie na pewno ok.

najlepiej zrobić jak franfurterium pisał…najpierw spróbój na innym kompie instalki

a jeżeli nie masz takiej możliwości…to wyjmij jedną kość pamięci i spróbój instalki

w przypadku napędu czasem pomaga aktualizacja firmware…ale jak stary napęd jest to nie pomoże #-o

jakby nie była pamięć to wymień napęd…a po zainstalowaniu gry zaraz zainstaluj patche…

możesz napisac jaki masz napęd i pamięć ram(pojemność, ilość kości i ile mają pojemności razem i osobno)

Nie mam możliwości niestety zainstalowania gdzie indziej, bo na laptopie, który jest nie dość,że bardzo słaby, to mam na nim zaledwie 4gb wolne. Kości ram mam 1gb, 1gb, 2gb. Ze stronki cd projekt te metody nie pomagają. Napędy - menedzer.png

Ostatecznie możesz też ściągnąć grę z internetu. Z tego, co wiem, jeśli posiadasz oryginał, to możesz tak postąpić.

Z moim łączem 2mb pobranie 15gb zajęło by troszkę.

I tak będzie to mniej, aniżeli reklamacja na allegro. Chociaż nie tylko na allegro trochę to trwa. Ja gdy wymieniałem tą grę w Empiku, na rozpatrzenie reklamacji musiałem czekać dwa tygodnie.

na początek zastaw tylko 1 gb ramu w pierwszym banku i zacznij instalke gry…daj znać jak poszło :-o

Nie pomogło. #-o Dalej ten sam błąd. Dodam jeszcze takie coś, gdy chcę płytę 2, to instalka, która się instaluje wynosi około 16gb, a gdy chcę płytę 2, wkładam ją i wyskakuje ten błąd po czym chce znów płytę 1 to gra nie zajmuje już 16gb a około 9gb.

O ile umiem liczyć, to gdybyś od czasu posta, w którym napisałeś o prędkości swojego łącza, zaczął ściągać grę, to do czasu Twojego ostatniego posta w tym temacie ściągnąłbyś około 5,19 GB.

Na noc zostawie komputerek włączony. Zastanawiam się tylko jaką wersje pobrać, bo widzę po komentarzach nie których osób, że większość się nie da spatchować do najnowszej wersji. Wie ktoś jaka by była dobra? PROPHET może?

Ah… zapomniałem tylko przestrzec, że aby było to legalne, nie możesz udostępniać podczas pobierania. Więc ściąganie poprzez P2P (Torreny itd.) odpada.

Chyba nie będę musiał nic pobierać - podczas tego błędu co mi wyskoczył kliknąłem “ignoruj” i gra się zainstalowała, zaktualizowałem ją po wpisaniu keya i gra działa. :smiley:

próbowałeś instalować z innego napędu?