Wiedźmin 2 - problemy z płynnością rozgrywki

Kupiłem ostatnio grę Wiedźmin 2 Zabójcy Królów. Kiedy zainstalowałem ją, wyskoczyło mi powiadomienie aby pobierać ważące 10 gb aktualizacje :shock: . Udało obejść mi się to ściąganie, jednak po uruchomieniu gra nawet na najniższych ustawieniach niemiłosiernie się tnie, uniemożliwia to rozgrywkę (laptop i5-2450M 2,5 Ghz, 6 gb RAM, GT525M 2 gb). Próbowałem trików z usuwaniem sterowników 3D i instalowaniu gry w folderze bez polskich znaków, zaktualizowałem stery do grafiki+Directx - nic to nie dało. Teraz mam zamiar ściągać te 10 gb aktualizacji, nie mam wyjścia - czy gra wtedy będzie działała normalnie? Jakie jeszcze mogę zastosować triki, żeby płynnie grać?

Na razie jestem strasznie zawiedziony, wydałem prawie 80 zł na grę która na razie nie chce porządnie działać, a wątpię żebym mógł zwrócić rozpakowaną grę tam, gdzie została zakupiona (MM). :evil:

Moim skromnym zdaniem możesz próbować wyczyścić system: CCleaner i te sprawy :wink: Do tego powyłączać usługi działające w tle. Ale generalnie:

  1. Laptop moim zdaniem nie służy do grania - zwłaszcza na takiej grafice.

  2. Przed zakupem gry sprawdza się czy moja konfiguracja sprzętowa spełnia jej minimalna wymagania. :smiley:

pieter453 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Tutaj masz przyczynę. Ta karta do najmocniejszych nie należy.

Aktualizacja jak najbardziej wskazana, nie dość, że poprawki to dodatki fabularne są:)

Spróbuj odinstalować sterowniki od karty graficznej i zainstalować jeszcze raz. Uruchom instalator DirectX 9.0 Online - doinstaluje wszelkie braki. Dodatkowo normalne sprzątanie systemu + defragmentacja…

bez przesady, aż tak głupi nie jestem żeby kupować grę w ciemno bez sprawdzania jej wymagań :roll:

ekspertem może i nie jestem, ale minimalne się teoretycznie zgadzają

System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista SP2 / Windows 7 (32/64-bit)

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.2 Ghz lub AMD Athlon 64 X2 5000+

Pamięć RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista i Windows 7

Karta graficzna: 512 MB RAM, wspierająca Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce 8800 lub ATI Radeon HD3850)

Cleanera używam często, a defragmentacja itd jak na razie myślę że niepotrzebna, bo laptopa kupiłem pod koniec tegorocznych wakacji.

Może spróbuj sterowniki zaktualizować mi to pomogło, a gra chodzi na ultra (Bez uberopróbkowania). Też gram na laptopie trochę słabszym od Twojego.

A co do tej 10 Gb aktualizacji może Tobie się uda ją zainstalować bo mi po 3 próbach znudziło się ściągać tę aktualizację i ściągnąłem za Free z Goga Edycję Rozszerzoną. Powodzenia.

odpaliłem grę na najniższych po ściągnięciu aktualki i patchy. da się jakoś grać, pytanie teraz jak dążyć do jak największej płynności, zwiększenia fpsów?

ps.

gość gra na ultra ustawieniach na lapku i tej samej karcie co moja, co może być przyczyną takiego zamulania na moim lapku? nie jestem dobry w te klocki także proszę o wyrozumiałość :)

Słuchaj nagrać filmik mogę jak mi chodzi coś na max i podpisać pod spodem np geforce 4mx uwierzysz?