Wiedźmin 3 - czarny ekran podczas uruchamiania

(XtomX) #1

Podczas uruchamiania pojawia się czarny ekran i słychać jedynie dźwięki z gry. Przy pierwszym uruchomieniu nie było problemów, dopiero od 2/3 to się pojawiło. Wiedźmin zakupiony i pobrany przez GOGa.

(Domker) #2

Wejdź w klienta GOG Galaxy i użyj opcji naprawy.

(XtomX) #3

Ostatnio tak zrobiłem i "“zaskoczyło”, a teraz jak chciałem kolejny raz uruchomić to czarny ekran przed “naprawą” jak i po…

(Domker) #4

Może kwestia Windows i sterowników graficznych. Zainstaluj na świeżo stery grafiki najnowsze, jak nie pomoże to trochę starsze.
Modów nie używasz jakiś? Czasami one powodują problemy, a naprawa przez klienta ich nie rusza.

(shiiros) #5

miałem ten sam problem nie próbowałem go rozwiązać. po prostu po włączeniu w3 jeszcze zanim się włączy spamiłem przycisk winsowsa na klawiaturze dopóki wiedźmin nie pojawi się na pasku na 5 sekund. później przestaję spamić i klikam na pasku w wieśka żeby go włączyć

(LORDEK) #6

Masz laptopa i próbujesz grać na zewnętrznym ekranie, lub masz dwa monitory na stacjonarne?

(XtomX) #7

Gram na laptopie (Huawei Matebook D 14) bez dodatkowych ekranów. Stery do karty graficznej/procesora są aktualne (Ryzen 5 2500u + Vega 8). Jak już uda się odpalić, to gra płynnie chodzi na średnio-niskich ustawieniach w 720p. Ogólnie, to gra pierwotnie uruchamiała się w okienku bez ramek i dopiero jak ustawiłem na pełny ekran to zaczęły się problemy. Na chwilę obecną jest to taka ruletka - albo się uruchomi z obrazem albo bez :confused:
P.S. Nie używam na razie żadnych modów.

(FletroX) #8

Sam fakt że no napewno ten laptop nie jest przystosowany do takich gier

(XtomX) #9

Wiem, ale ja już napisałem, średnio-niskie i 720p i płynnie gra działa. Sam byłem zdziwiony, że można W3 w ogóle uruchomić na “windowsowej wersji aira” :wink:

(marcin20000) #10

Bez przesadyzmu, to by wpłynęło mu na przegrzanie, wyjące wentylatorki, ale marna szansa na wygaszenie ekranu :wink: Po to właśnie kupił vegę- by móc w cokolwiek pograć :wink: