Wiedźmin 3 - czy grać bez przejścia poprzednich części?

Zacieram rączki do premiery Wiedzmina 3, ale myślę, że sporo stracę nie grając w poprzednie częsci. Grałem trochę w wiedzmina 2, ale średnio mi przypadł do gustu. Czy jest może jakiś opis fabuły z poprzedniej części wiedźmina, bo spodziewam się sporo nawiązań do poprzednich części.

No nawiązań będzie bardzo dużo. 

Wiesiek 1 - https://www.youtube.com/watch?v=4DZOKExbQFc

Wiesiek 2 - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiedźmin_2:_Zabójcy_królów (Streszczenie)

Dzięki :smiley:

Wiedźmin wciąga do swojego świata. Ja zacząłem od Wiedźmina 2. Mimo dość niechętnego ogrywania starszych części gier, spróbowałem Wiedźmina 1 kilka miesięcy później pogrywając z moją partnerką. Nie żałuję. Przeszło się więc także całą pierwszą część.

Ja wiedzmina 2 skończyłem na etapie pierwszej walki z Letho (akt 1), gdzie nas pokonał w ruinach. I przez ten czas średnio się bawiłem nie wiem czy jest sens grać dalej, czy bardziej mnie wkręci z czasem.

Skoro nie “weszła” Ci dwójka, nie pasuje Ci ten klimat, to po co na siłę grać w kolejną część?

Problem nie tkwił w fabule, klimacie. Nie pasowała mi mechanika gry. Toporna walka, liniowość lokacji (zamiast otwartego świata). Ale oglądając gameplay’e - zostało to poprawione.

Od premiery wydano sporą ilość patchy i ulepszeń. Jak grałem pierwszy raz też mi się nie podobało sporo rzeczy ale grę skończyłem. Jakiś czas temu pomyślałem że chciałbym zobaczyć tę odświeżoną wersję i jeszcze raz zagrałem, tym razem podążając inną ścieżką. Różnic zauważalnie dużo więcej niż w oryginalne.

Od dawna panują już wersje Enhanced Edition do 1. i 2. części, dzięki którym gra się o wiele lepiej (dużo poprawione). Uważam, że powinno się przejść po kolei wszystkie części, a tak już wgl osobiście to myślę, że jak ktoś nie czytał książek Sapkowskiego (nie, obejrzenie filmu się nie liczy) to średnio będzie pasować mu ta gra, bo to na prawdę trzeba być zajaranym Wiedźminem i wszystkim z nim związanym.

 

Niekoniecznie. 

Ja przeczytałem pierwszy tom sagi o Wieśku i na tym się skończyło. Mnogość opisów mnie zmęczyła więc nie mam ochoty pchać się w kolejne tomy, a historia w wersji elektronicznej Mnie uraczyła na tyle że przeszedłem 1 i 2 część na większość możliwych sposobów … zapewne 3 też tak ogram.