Wiedźmin 3 laguje

Witam, mam taki drobny problem, 4 lata temu dostałem mój aktualny komputer i wtedy grałem na nim w Wiedźmina 3 na maksymalnych ustawieniach w stabilnych 30 klatkach na sekundę.
Dziś zainstalowałem Wiedźmina 3 na nowo i ta gra strasznie mi się tnie nawet na średnich ustawieniach. Wie ktoś co mogłoby być przyczyną problemu?
Karta graficzna: GeForce GTX 1060 3gb
procesor: Intel Core i5-6500 3.20GHz
RAM: 8gb

  1. Coś się przegrzewa.
  2. Włączone są jakieś obciążające opcje, np. supersampling, hairworks itp.
  3. W tle działają programy które zużywają zasoby komputera podczas gry.

opcja pierwsza: zgadza się, karta graficzna ma 99 stopni to chyba za duża temperatura.
opcja druga: są włączone i 4 lata temu też były włączone ale wyłączyłem je i dalej problem jest.
opcja trzecia: możliwe że coś jeszcze chodzi w tle i musiałbym to menadżerem zadań poszukać ale nie znalazłem nic takiego co by mi komputer obciążało na tyle mocno by spowolnić tak bardzo wiedźmina 3
ps. właśnie spojrzałem że wiatraczek chłodzący kartę graficzną kompletnie się nie kręci a program do sprawdzania karty stwierdza że obraca się on na pełnej prędkości

i masz racje to była wina przegrzewającej się karty graficznej, jakoś udało mi się zmusić wiatraczek by się obracał i teraz karta ma 85 stopni a wiedźmin 3 chodzi w stabilnych 30 klatkach na sekundę