Wiedźmin 3 nie mogę wyposażyć eq/Geralt nie lvluje

Gra działa mi prawidłowo ale mam 2 problemy:

  1. Geralt biega w bokserkach bo choć ma elementy ubiory oraz broń to nie są one wyświetlane na postaci a tym bardziej nie można ich użyć.

  2. Mam wrażenie, że postać nie lvluje normalnie. Grałem ok 6 godzin i nadal mam poziom 0 dosłownie… Nie mogę założyć wyposażenia czy nawet użyć jedzenia bo wszystko wymaga podstawowego poziomu 1.

Wiedziałem ,że jest coś nie tak już podczas prologu gdzie w treningu nie mogłem dobyć miecza, jego animacja zaraz znikała. Pograłem trochę z nadzieją, że może z nabiciem doświadczenia coś się odblokuje jednak to nie nastąpiło. Gra staje się frustrująca gdy najsłabszego przeciwnika trzeba traktować połączeniem quen oraz igni na kilka podejść. Startowa walka z ghulami na pięści była dużym wyzwaniem…

Początkowo grafika nie wyświetlała mi się poprawnie, lokacja startowa nie pokazywała żadnych budynków ani postaci tylko teren wokół. Po ponownej instalacji wszystkiego wystąpiły z kolei wspomniane komplikacje.

Kolega wspominał, że może to wina sterowników GeForce’a bo sam miał podobny problem.

 

Mam zainstalowaną angielskojęzyczną wersję gry z polską lokalizacją, oboma dodatkami oraz patchem 1.10-1.21 w jednym pliku.

 

Moja specyfikacja:

  • Intel i5 - 4430 3.00 GHz

  • Geforce GTX 560 Ti 448 cores

  • Samsung SSD 850 EVO 250GB

  • 8GB RAM DDR 3

  • płyta MSI H81M-A

  • zasilacz TS 450W

 

Będę wdzięczny za każdą sugestię i pomoc

witcher3 2016-06-26 11-15-16-079.jpg

To nie wina sterowników - tylko bug, który o dziwo został już zgłoszony dość dawno i przy twoich aktualizacjach nie powinno go być, chyba że problemem jest jakiś błąd na styku wersja językowa - patche. Spróbuj zweryfikować pliki gry.

Mówiąc szczerze - dawno mnie tak bug w grze nie rozbawił… chyba ostatnio tak mnie śmieszyło zabezpieczenie antypirackie w Settlersach, gdzie złoto (alo żelazo?) zamienało się w świnie.

Zainstalowałem inną wersję od znajomego - czysty Wiedźmin 3 i wszystko działa jak należy. Walka z mieczami jest za łatwa :P hahaha.

Niestety obydwa DLC nie są kompatybilne z grą bez patcha 1.2 a ten zaś wymaga innej wersji gry jak głosi komunikat. 

Na chwilę obecną wystarczyłaby mi podstawowa wersja gry z ewentualnymi patchami.

 

Niech ktoś mi napiszę proszę czy Serce z Kamienia oraz Krew i Wino są samodzielnymi dodatkami tzn czy działają jako osobne gry, czy tez wymagają podstawki jako bazy.

Jeśli wszystko musi razem współgrać kupię cala kompletną wersję na steamie

 

Oba dodatki potrzebują podstawki. W końcu to DLC a nie samodzielne gry. Kup sobie wersję GOTY na GOG i ciesz się wszystkimi aktualizacjami i dodatkami. 

Teraz jak kupować to na steamie bo jest przecena 33% na to a inne gry z universum w tym min trylogie nawet 50%. Tak piszę, może ktoś skorzysta…