Wiedźmin 3 nie mogę wyposażyć eq/Geralt nie lvluje


(Rapid) #1

Gra działa mi prawidłowo ale mam 2 problemy:

  1. Geralt biega w bokserkach bo choć ma elementy ubiory oraz broń to nie są one wyświetlane na postaci a tym bardziej nie można ich użyć.

  2. Mam wrażenie, że postać nie lvluje normalnie. Grałem ok 6 godzin i nadal mam poziom 0 dosłownie... Nie mogę założyć wyposażenia czy nawet użyć jedzenia bo wszystko wymaga podstawowego poziomu 1.

Wiedziałem ,że jest coś nie tak już podczas prologu gdzie w treningu nie mogłem dobyć miecza, jego animacja zaraz znikała. Pograłem trochę z nadzieją, że może z nabiciem doświadczenia coś się odblokuje jednak to nie nastąpiło. Gra staje się frustrująca gdy najsłabszego przeciwnika trzeba traktować połączeniem quen oraz igni na kilka podejść. Startowa walka z ghulami na pięści była dużym wyzwaniem...

Początkowo grafika nie wyświetlała mi się poprawnie, lokacja startowa nie pokazywała żadnych budynków ani postaci tylko teren wokół. Po ponownej instalacji wszystkiego wystąpiły z kolei wspomniane komplikacje.

Kolega wspominał, że może to wina sterowników GeForce'a bo sam miał podobny problem.

 

Mam zainstalowaną angielskojęzyczną wersję gry z polską lokalizacją, oboma dodatkami oraz patchem 1.10-1.21 w jednym pliku.

 

Moja specyfikacja:

  • Intel i5 - 4430 3.00 GHz

  • Geforce GTX 560 Ti 448 cores

  • Samsung SSD 850 EVO 250GB

  • 8GB RAM DDR 3

  • płyta MSI H81M-A

  • zasilacz TS 450W

 

Będę wdzięczny za każdą sugestię i pomoc

witcher3 2016-06-26 11-15-16-079.jpg


(Veers) #2

To nie wina sterowników - tylko bug, który o dziwo został już zgłoszony dość dawno i przy twoich aktualizacjach nie powinno go być, chyba że problemem jest jakiś błąd na styku wersja językowa - patche. Spróbuj zweryfikować pliki gry.


(bachus) #3

Mówiąc szczerze - dawno mnie tak bug w grze nie rozbawił… chyba ostatnio tak mnie śmieszyło zabezpieczenie antypirackie w Settlersach, gdzie złoto (alo żelazo?) zamienało się w świnie.


(Rapid) #4

Zainstalowałem inną wersję od znajomego - czysty Wiedźmin 3 i wszystko działa jak należy. Walka z mieczami jest za łatwa :P hahaha.

Niestety obydwa DLC nie są kompatybilne z grą bez patcha 1.2 a ten zaś wymaga innej wersji gry jak głosi komunikat. 

Na chwilę obecną wystarczyłaby mi podstawowa wersja gry z ewentualnymi patchami.

 

Niech ktoś mi napiszę proszę czy Serce z Kamienia oraz Krew i Wino są samodzielnymi dodatkami tzn czy działają jako osobne gry, czy tez wymagają podstawki jako bazy.

Jeśli wszystko musi razem współgrać kupię cala kompletną wersję na steamie


(lordjahu) #5

 

Oba dodatki potrzebują podstawki. W końcu to DLC a nie samodzielne gry. Kup sobie wersję GOTY na GOG i ciesz się wszystkimi aktualizacjami i dodatkami. 


(Rapid) #6

Teraz jak kupować to na steamie bo jest przecena 33% na to a inne gry z universum w tym min trylogie nawet 50%. Tak piszę, może ktoś skorzysta…