Wiedzmin 3 oraz GTA IV, czy pójdą na niskich?

Witam, mam pytanie czy gra wiedzmin 3 oraz GTA IV na najnizszych ustawieniach pójdzie mi na laptopie lenovo g50-80

?

Pójdzie - dosłownie pójdzie. Nawet, jeżeli zdecydujesz się pobiec którąś postacią.
Ogolisz ustawienia z wszystkich detali, zmniejszysz rozdzielczość i powinny “iść”.

O GTA się nie wypowiem , ale Wiedźmina - to najprawdopodobniej nie uruchomi nawet - o ile dobrze pamiętam gra wymaga 8 GB RAM, ponadto niskonapięciowy Core i5 - cóż - po prostu nie pozwoli rozwinąć skrzydeł nawet na najniższych możliwych ustawieniach.

Laptopy nie nadają sie do gier! Jeszcze takie jak Wiedźmin 3 to już w ogóle…

Może Wiedźmin 3 i wymaga minimum 6GB RAM, reszta podzespołów spełnia minimalne wymagania, więc może pójść. W każdym razie komfortowo grać nie będzie można na takim sprzęcie.
Wymagania na RAM można zmniejszyć modem:
https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2195/

Z komentarzy na Steam wynika, że gra działa przy 4GB RAM.
Gościu gra sobie przy takiej specyfikacji:
Duo E8400, 4GB RAM, Sapphire HD 7850 2GB, Windows 8.1 64bit.

W każdym razie na lapku z niskonapięciowym procesorem i kartą w wersji mobilnej bym nie ryzykował. A o zwrot pieniędzy po zakupie jeżeli by nie działała nie możesz liczyć np. na GOG.com, bo w regulaminie jest, że nie oddają pieniędzy jeżeli kupisz grę i PC nie spełnia jej minimalnych wymagań.

Tak nieoficjalnie: to Wiedźmin 3 jest bez DRM (wersja od GOG.com) - pożycz od kumpla instalator offline, nie instaluj GOG Galaxy czasem, nie łącz się z internetem i sprawdź, czy działa. Jeżeli działa to po prostu KUP i tyle.
Szkoda, że dema technicznego nie udostępniają, bo silnik jest dosyć elastyczny i pewnie sporo osób ma dylemat.

W koncu odpowiedz ktora pomoże, dziękuje :slight_smile: Spróbuje

Czy ta karta jest zgodna z DX11,jeśli tak,to Wiedżmin pójdzie na średnich,ale 4 GB ram to jest minimum i będzie ciąć.GTA IV i V powinno działać.


Jeśli 12-13 fps jet na max detalach,to gdzieś 19-20 fps będzie na średnich.
GTA V

Procesor bardzo dobry, limiterem będzie tutaj karta graficzna.
Po obniżeniu rozdzielczości nie tylko idzie, a nawet śmiga

@Johny podałeś filmiki dla integry Intela HD4000, a on ma Radeona z serii HD86xxM. To GPU nawet DirectX12 ma.

Tak… Wiedźmak pójść, to pójdzie, ale przy większych zadymach na ekranie, będzie mocno czkawkował przy tej ilości ram’u. Sprawdzałam u siebie na Lenovo tyle, że z nvidią na pokładzie… reszta podobna. Popykać można, tak o… ale bez dołożenia pamięci, większego sensu to nie ma.

Tak na prawdę nie chce podziwiać widoków, chce tylko poznać i przeżyć fabułe wiedzmin 3, poniewaz 2 mnie nie nasyciła. Jeżeli będzie trzeba pobiore również ultra low graphic mod :slight_smile:

Dokup ramu do tego lapcioka. Opłaci się w przyszłości tak, czy siak :wink:

Podałem,bo to najsłabsze karty na które znalazłem gameplay.Na Wiedżmina 3 trochę za mało ramu.