Wiedzmin - bug?

Ostatnio kupiłem sobie grę Wiedźmin. Gra mi działa (nawet dosyć płynnie),

ale niewiem czy to jest bug czy jakiś błąd systemu, że czasami w czasie ładowania się

przejścia z jednego poziomu na drugi, komp mi się zawiesza i trza restart robić.

Dane Systemu: XP Professional SP2

Intel Pentium 4 CPU 1.80 GHz

2.4 GHz, 1.5 GB Ram

GF 7300 GT

Instalowałem (i grałem) Wiedźmina na 3 różnych kompach i nie spotkałem się z czymś takim. Masz trochę słabą grafikę i procesor, więc może tu tkwi przyczyna.

To jaki w końcu ten procek ?

Czy taki ?

Patch do gry zainstalowany ?

Procek tak czy tak dosyć wolny.

Zmniejsz detale i rozdzielczość, sprawdz czy problem nadal występuje.

Wiedźmin to chyba najbardziej zabugowana gra ostatnich lat. Kto nie wierzy, niech wejdzie na jakiekolwiek forum o tej grze. Wszędzie jest minimum kilkanaście stron o błędach zarówno tych z uruchomieniem jak i tych z działaniem. Polecam wbić się na forum gram.pl i tam szukać odpowiedzi, ewentualnie na oficjalnym forum Wiedźmina.

Serio ?

Dziwne, to chyba ja mam inną wersję :roll:

Ani jednej zwiechy, od początku gry, parę bugów było ale patch to usunął.

Grają ludzie na słabych kompach, ustawią max rozdziałkę , wysokie detale, gra im crashuje, i pózniej płaczą na forach że gra zbugowana.

A w większości przypadków to nie wina samej gry, tylko sprzętu lub niewiedzy osoby grającej.

WizZz, popatrz sobie na jakiekolwiek forum o grach, a dopiero potem pisz. Na samym gram.pl jest 74 strony z opisem praktycznie pojedynczych błędów. Jeden gość kupił cztery gry i trzy nawet nie chciały się zainstalować, bo były źle wypalone. Kolejne dwie nie chciały się odpalić z powodu zabezpieczeń, jedna zawieszała się w menu głównym. To tylko przykład. Nie spotkałem się jeszcze z tak dużą ilością problemów od czasu sławetnego Buggerfalla. A ty masz po prostu szczęście. Mi też działa poprawnie.

Wiem o tym.

Do pewnego momentu śledziłem na bieżąco na gram.pl, pózniej zaprzestałem bo nowe posty rosły jak grzyby po deszczu :stuck_out_tongue:

A spory odsetek z nich pisały sfrustrowane dzieci, którym rodzice kupili wiedzmina, a one nie potrafiły go nawet zainstalować :stuck_out_tongue:

Niektóre opisywane tam problemy aż wołały o pomstę do nieba, były tak błahe w rozwiązaniu.

Ale część z tych problemów nie była z winy samej gry,( oczywiście były i takie które były winą gry, nie zaprzeczam :slight_smile: ) tzn. dało się je rozwiązać. a wina leżała po stronie gracza, a nie samej gry.

Tak się składa że sprzedaję gry. Samego Wiedźmina od dnia premiery sprzedaliśmy kilkaset sztuk. Zawsze kiedy ktoś ma problem z grą, wraca do nas. Z Wiedźminem mieliśmy tylko jeden problem, ale wystarczyło że klient odinstalował Akcohola i problem zniknął, więc chyba nie jest tak źle.

Nie twierdzę że gra nie ma bugów, bo każda ma, ale nie jest tak tragicznie jak niektórzy tutaj próbują to przedstawić.

zobacz jaką masz temperaturę na procku… może to od tego…

zmniejsz detale i sprobuj znowu

Ja również mógłbym się rozpisywać o błędach gry…

JAk to filmiki powodują zacinanie się gry, jak pada grafika szczegółów…

A wystarczy na pudełku przeczytać jakie są wymagania. Trzeba pamiętać jednak że jak spełniamy to co napisane w minimalnych to i parametry grafiki ustawiamy na minimalne :wink:

Ja poprostu kupiłem nowego kompa bo stary nie wart był już nawet prób uleprzania.

Gra chodzi super i zagrywam się w nią całymi dniami.

W TYM rzecz, że gram na najsłabszych detalach :slight_smile: A gra działa muszę przyznać nawet płynnie. Jeśli chodzi o procka to 1.8 ale razem z całym kompem mam 2,4GHz :). Ten bug z kolei jest bardzo natrętny raz przez 3 godz. się nie pojawia aby nagle po 15 min. gry zrobić zawiechę kompa.

Co do procka to zastanawiające. CoD4 na trochę mniej niż maksymalnych detalach mi rusza i nawet dosyć dobrze działa (jakieś 20-30 fps)

Nie oszukujmy sie pobrałeś trefna wersje z neta :lol:

Miałem ten sam problem :stuck_out_tongue:

I po co tak nieładnie kłamać że się kupiło ? :x

haha… zabawny jesteś… Grę kupiłem (standardowa wersja z mediamarktu), wydałem kasę i mi nie wmawiaj, że ściągnąłem… Poza tym nieładnie tak kogoś bezpodstawnie oskarżać??? To, że ty miałeś taki problem, bo ściągnąłeś grę i jesteś piratem, to od razu nie oznacza mojej winy.

Nie będziesz mnie od piratów wyzywał, zwłaszcza jeśli jest to POLSKA gra.

Wg mnie powinieneś mieć pretensje do siebie i iść do CDPROJEKT RED przeprosić i oddać forsę. Przez takich właśnie ludzi jak ty, w Polsce może już nie powstać tak świetna gra.

Niestety przeglądając fora można nabawić się niezłego stresu patrząc jak dzieci neo coraz to częściej opisują swoje problemy.

Sam posiadam oryginał. Odpaliłem na sprzęcie lekko powyżej “minimum” po czym na maksymalnych detalach złapałem raz restart. Zainstalowałem patcha - problem zniknął.

Teraz również dokupiłem nową podstawę kompa więc nie ma już tego problemu.

A teraz małe riposty:

“Jeden gość kupił cztery gry i trzy nawet nie chciały się zainstalować, bo były źle wypalone.”

Lepiej chyba żeby sprawdził czy z czytnikiem jest wszystko ok.

Po drugie. Po co kupował jak można wymienić?

Po trzecie - sądząc po punkcie drugim, ten pan pewnie nie miał miejsca na dysku i nawet o tym nie wiedział (joke). Może wystarczyło sprawdzić czy dvd jest na pewno sprawne i czy kontrolery nie mają problemów?

"Kolejne dwie nie chciały się odpalić z powodu zabezpieczeń, "

Wystarczy usunąć dokładnie daemony i alcohole. Jeśli taki legal - to po ch… mu emulatory płyt?

alfahaks : Powiedz mi jak to możliwe że masz procek 1.8 ale ogólnie komp to 2.4 ?

Całkowicie zgadzam się z WizZz. Biedne dzieci. Niektóre aż błagają o save’y bo gra jest głupia, bo tego nie da się przejść albo wymieniają że w akcie I nie da się pokonać bestii bo pojawia się i znika i pewnie to “bug” gry.

Ad1. Wystarczy grać normalnie i z klimatem a wszystkiego się dowiesz

Ad2. Nie chce Ci się dialogów czytać tylko chodzisz i wyrzynasz? Kup se dziecko Quake’a albo kup w ogóle legala i tam jest taka ładna książeczka “Poradnik do gry”

Spokojnie :wink:

Już są plany wydania Wiedzmina 2.

Wystarczy poczytać -

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37850

http://tnij.org/wiesmin

Teraz tylko czekać na oficjalne stanowisko CDP w tej sprawie.

btw // edmun lepiej bym tego nie ujął :wink:

A te problemy, co podałem jako przykładowe (nie po to, aby oczerniać grę!) to jedynie wierzchołek góry lodowej. Poczytaj dokładnie różne fora i się przekonasz, że gra posiada też błędy uniemożliwiające jej normalne przejście (vide release notes patcha 1.1a). Jeśli gra jest tak głośno zapowiadana, potem sprzedawana jako hit, to powinna być pozbawiona nawet podstawowych wad (przykład: Half Life 2). Poza tym programiści sami jeszcze nie wiedzą, dlaczego gra zawiesza się podczas normalnego korzystania z jej/ wczytywania savea/ przechodzenia do nowego obszaru.

Nie mówię że gra ich całkowicie nie posiada, mówię tylko że szkoda czasu latać po forach i pomagać dzieciom które gdyby nie skrót na pulpicie, to nie wiedza jak włączyć grę (dzięki bogu mają jeszcze autostart), nie wiedzą co to “Folder docelowy” czy Anti-aliasing. Instaluje taki tysiące programów, dorzuci bajerki graficzne typu WindowsBlinds, zasyfi dysk a potem krzyczy na forum że on ma Intel Core Quad 12 milardów, do tego 8gb ramu i 3 dyski twarde i flopka i że mu się gra tnie.

:wink:

Podaje za przykład że 90% problemów stwarzają sami użytkownicy i ich komputery. 10% problemów wlicza się jako standard w jakiejkolwiek produkcji.

Jedyny bug który zauważyłem (ale nie pamiętam czy przed instalką patcha czy też nie) to problem “zatnięcia się” Geralt’a w czasie walki.

(kryjówka salamandry Akt I, po wejściu do domku zostaje otoczony przez 4 zbirów, zaczyna walkę, leci Aard lub Igni, 2 pada na ziemię, 2 zostaje przy mnie. Cofam się do łóżka przy ścianie i klapa. 2 zbirów mnie leje, a ja pomimo klikania na cokolwiek nie uzyskuje żadnego efektu. Geralt w standardzie paruje ciosy, ale nie wszystkie. Po 4 minutach walki (znaczy się, Geralt stoi i się buja, a ja siedzę i po raz kolejny czekam na koniec walki (a nóż się czegoś nauczę jak się przeciwnik zachowuje) i wczytuje save’a).

Takich sytuacji miałem na razie 2. W Kaer-Morhen nie raz zdarzyło mi się że na schodach nie dało się walczyć. Geralt za nic nie chciał zacząć schematu.

Na koniec podsumowując:

Gra jak za taką cenę, jak za to że jest to Polska gra, za klimat i za genialne efekty graficzne - to nie mam co krytykować. Drobne potknięcia są w każdej grze.

I nie porównujmy CD-PROJEKT do Sierry czy Valve.

To inne światy.

P.S. Za błedy ort i braki gdzieniegdzie ogonków przepraszam. Gdyby nie kawa nie wiedziałbym gdzie moja klawiatura a w biurze wszyscy śpią :confused: