"Wiedźmin ER" i dwurdzeniówka?


(Jatoskopie) #1

Witam, tym razem mam problem z grą " Wiedźmin: Edycja Rozszerzona", spatchowana do najnowszej wersji (1.5). Mój problem jest następujący, gra po prostu bardzo się tnie (w Wyzimie Handlowej to już kompletnie), jedynie lepiej działa w budynkach (nie na otwartych obszarach). Czyżby problemem był mój dwurdzeniowy procesor (w podpisie podany)? Prawdą jest to, że " Wiedźmin: ER" nie obsługuje dwurdzeniowych procesorów? Warto dodać, iż w innych grach, np. " Tomb Raider Underworld", mój komputer radzi sobie całkiem nieźle (wszystko na max, przy rozdzielczości 1440x900), troszkę się tnie. Dodam też, że w tle nie są włączone żadne zbędne programy (i procesy), do grania wyłączam nawet Internet i zabezpieczenia (antywirus, firewall). Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji? A jeśli w złym dziale napisałem, to przepraszam :).

PS: Gra działa na systemie " Windows XP Professional SP3", a cała konfiguracja spełnia zalecane wymagania gry.


(MarS) #2

Stawiam na kartę graficzną. Wiedźmin jest grą wymagającą


(Jatoskopie) #3

A, przypomniało mi się coś jeszcze. Ten komputer miał wcześniej ktoś inny (taka sama konfiguracja, oprócz dysku), działało mu na max detalach, nie cięło się. Może ma to związek z moim dyskiem (ATA, ten z, eee... tasiemką :P)?


(Freeq52) #4

Mam identyczny procek jak Ty, 1GB ramu więcej, a kartę Radka 4850 512MB. Wiedźmin chodzi bez najmniejszego zacięcia na maksymalnych detalach, nawet w Wyzimie. A więc możliwe, że to właśnie karta. Spróbuj jeszcze przeczyścić kompa antywirusem oraz zdefragmentować dysk (obstawiam, że to zrobiłeś, no ale :smiley: ). Zainstaluj tez najnowsze sterowniki do karty graficznej.


(Jatoskopie) #5

Wirusów, ani innego podobnego diabelstwa nie ma (wiem, bo skanuje codziennie :twisted: ). A co defragmentacji, zaraz się tym zajmę i zobaczę rezultaty. Zainstaluję też aplikację "AMD Dual-Core Optimizer", czytałem przed chwilą na jakimś "wiedźmińskim" forum, że to może pomóc :). A, sterowniki są najnowsze.

EDIT:

Na "Can I Run It" jest napisane, że "Wiedźminowi: ER" wystarczy karta "GeForce 7800 GTX" (w rekomendowanych wymaganiach).

Niestety, defragmentacja dysku nic nie zmieniła, tak samo jak ten program od "AMD".


(Adalbert) #6

8600gts nie jest dużo lepsza od 7800gtx, a poza tym zalecaną kartą jest chyba 7900gtx, który jest wydajniejszy niż 8600gts...

Na jakich ustawieniach masz Wiedźmina? Jaka jest kondycja dysku (wrzuć poglądowy benchmark z HDTune)? Masz możliwość pożyczenia lepszej karty graficznej od znajomego?


(Jatoskopie) #7

Cienie i oświetlenie oraz pole widzenia na średnich. Rozmycie tła wyłączone, trawa też, AA x2. Tekstury na wysokim, rozdzielczość 1440x900. Wcześniej miałem lepsze ustawienia i się cięło bardziej, zmniejszyłem na te, które podałem. Najbardziej tnie się w "Wyzimie Handlowej". Nie mam możliwości pożyczenia karty graf. od znajomego, ale na dniach będę kupował GF9600GSO. Co do tego benchmarka, zaraz to sprawdzę.