"Wiedźmin ER" i dwurdzeniówka?

Witam, tym razem mam problem z grą " Wiedźmin: Edycja Rozszerzona", spatchowana do najnowszej wersji (1.5). Mój problem jest następujący, gra po prostu bardzo się tnie (w Wyzimie Handlowej to już kompletnie), jedynie lepiej działa w budynkach (nie na otwartych obszarach). Czyżby problemem był mój dwurdzeniowy procesor (w podpisie podany)? Prawdą jest to, że " Wiedźmin: ER" nie obsługuje dwurdzeniowych procesorów? Warto dodać, iż w innych grach, np. " Tomb Raider Underworld", mój komputer radzi sobie całkiem nieźle (wszystko na max, przy rozdzielczości 1440x900), troszkę się tnie. Dodam też, że w tle nie są włączone żadne zbędne programy (i procesy), do grania wyłączam nawet Internet i zabezpieczenia (antywirus, firewall). Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji? A jeśli w złym dziale napisałem, to przepraszam :).

PS: Gra działa na systemie " Windows XP Professional SP3", a cała konfiguracja spełnia zalecane wymagania gry.

Stawiam na kartę graficzną. Wiedźmin jest grą wymagającą

A, przypomniało mi się coś jeszcze. Ten komputer miał wcześniej ktoś inny (taka sama konfiguracja, oprócz dysku), działało mu na max detalach, nie cięło się. Może ma to związek z moim dyskiem (ATA, ten z, eee… tasiemką :P)?

Mam identyczny procek jak Ty, 1GB ramu więcej, a kartę Radka 4850 512MB. Wiedźmin chodzi bez najmniejszego zacięcia na maksymalnych detalach, nawet w Wyzimie. A więc możliwe, że to właśnie karta. Spróbuj jeszcze przeczyścić kompa antywirusem oraz zdefragmentować dysk (obstawiam, że to zrobiłeś, no ale :smiley: ). Zainstaluj tez najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Wirusów, ani innego podobnego diabelstwa nie ma (wiem, bo skanuje codziennie :twisted: ). A co defragmentacji, zaraz się tym zajmę i zobaczę rezultaty. Zainstaluję też aplikację “AMD Dual-Core Optimizer”, czytałem przed chwilą na jakimś “wiedźmińskim” forum, że to może pomóc :). A, sterowniki są najnowsze.

EDIT:

Na “Can I Run It” jest napisane, że “Wiedźminowi: ER” wystarczy karta “GeForce 7800 GTX” (w rekomendowanych wymaganiach).

Niestety, defragmentacja dysku nic nie zmieniła, tak samo jak ten program od “AMD”.

8600gts nie jest dużo lepsza od 7800gtx, a poza tym zalecaną kartą jest chyba 7900gtx, który jest wydajniejszy niż 8600gts…

Na jakich ustawieniach masz Wiedźmina? Jaka jest kondycja dysku (wrzuć poglądowy benchmark z HDTune)? Masz możliwość pożyczenia lepszej karty graficznej od znajomego?

Cienie i oświetlenie oraz pole widzenia na średnich. Rozmycie tła wyłączone, trawa też, AA x2. Tekstury na wysokim, rozdzielczość 1440x900. Wcześniej miałem lepsze ustawienia i się cięło bardziej, zmniejszyłem na te, które podałem. Najbardziej tnie się w “Wyzimie Handlowej”. Nie mam możliwości pożyczenia karty graf. od znajomego, ale na dniach będę kupował GF9600GSO. Co do tego benchmarka, zaraz to sprawdzę.