Wiedźmin nie działa na Windows 7

Ostatnio kupiłem Asusa K53SV-SX055V.Gdy uruchamiam Wiedźmina(+edycja rozszerzona) wyskuje okno : “Uwaga:Minimalne Wymagani sprzętowe nie zostały spełnione”. I system i gra oryginał

Wejdź przez internet explorer na stronę can u run it i dowiesz się dlaczego masz ten komunikat. Stawiam na to, że masz za cienką grafę jak na tą grę, lub masz zintegrowaną. Jeżeli masz integę, to zapomni o jakichkolwiek nowszych grach. BTW, to laptopy są do pravcy biurowej i surfowania po sieci, a nie grania. Jak chcesz sobie pograć, to kup sobie xbox’a, albo peceta.

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

Znajomy miał ten problem po przesiadce na 7. Pomogło zainstalowanie najnowszego patcha

W czasie kiedy wyszedł wiedźmin nie było jeszcze win7, dlatego może ci wykrywać jako jakiś stary system, najnowsze patche prawdopodobnie to poprawiły, jeżeli wtedy ci nie pójdzie możesz spróbować na małej partycji zainstalować sobie win xp lub viste jeżeli masz, była by to idealna partycja do gier, możesz jeszcze linuxa postawić, z tego co słyszałem wiedźmina można tam uruchomić przez wine, ale nie jestem pewny, musiałbyś sprawdzić na liście gier obsługiwanych w ten sposób (znajduje się np na stronie ubuntu)

Problem może też tkwić w tym:

http://www.morfiblog.pl/2011/04/17/oszu … ven-video/

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Edycja rozszerzona wydaję mi się ,że posiada patch 1.5 ,jeżeli nie to pobierz 1.5 i zainstaluj .Co do mocy lapka to śmiało Wiedźmin powinien na nim hulać.(Ewentualnie spróbuj prawy na wiedźmin.exe w zakładce zgodność zaznacz Wyłącz kompozycje + Tryb zgodności Vista/XP)

Spróbowałęm z metodami Łukasha i dalej tak samo. NA Can U Run It wyskuje

OS

Minimum: Windows XP/Vista

You Have: Microsoft Windows 7 Home Premium Edition (build 7600), 64-bit

Unfortunately Windows 7 was not available when this product was released, so it is not OFFICIALLY supported. In some cases if the product runs on Windows Vista, it may also run on Windows 7. Please review the publisher’s website for more information.

Video Card

Minimum: NVIDIA GeForce 6600 or ATI Radeon 9800 or better

You Have: GeForce GT 540M

Upgrade Suggested: Unfortunately, your Video Card does not meet this requirement. Click here to see some recommendations.

Features: Minimum attributes of your Video Card

Required You Have

Video RAM 128 MB 2.7 GB

3D Yes No

Hardware T&L Yes No

Pixel Shader version 2.0 5.0

Vertex Shader version 2.0 5.0

“not OFFICIALLY supported” Nie jest oficjalnie wspomagana? Please review the publisher’s website for more information. : Zobaczyć informację na oficjalnej stronie gry?

Dziwne… Mi działa bardzo ładnie na medium.

bartek102-88 , no to wszystko jasne, nie uruchamiasz tej gry na 7. Poza tym, strona podaje, że tak jak myślałem masz za słabą grafikę do uruchamiania tej gry, tak więc zapomnij o uruchomieniu tej gry na tym lapku…

Tą grę uruchomisz na Windows 7… Sam posiadam Wiedźmina (Steam) i działa miodzio :slight_smile:

Również potwierdzam grałem na windows 7 64bity i gra działała aż miło :slight_smile:

Czy mogę coś poradzić na to że nie działa?

Jedynym wyjściem jest raczej instalacja na innym kompie z niezintegrowaną grafą, bo wydaje mi się, że tu jest pies pogrzebany, ponieważ grafiki zintegrowane nie zepewniają takiej wydajności jak niezintegrowane…

Potwierdzam, u mnie też Wiedźmin Edycja rozszerzona na Win7HP 64bit chodzi bez problemowo.

na tej stronie http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeFo … 920.0.html są pokazane testy grafiki, wiec Wiedźmin powinien pójść.

Bym zapomniał wiedźmin nie działał mi z ostatnim patchem (1.5), tylko z 1.4, ewentualnie żadnego nie instalować.

Jeju, stoi teskt jak byk: Unfortunately, your Video Card does not meet this requirement. a wy się dalej rozczulacie nad czym czy problem siedzi w Windzie 7.

Owszem karta nie jest jakoś specjalnie najgorsza, ale wiadomo jak to jest ze zintegrowanymi…

CichyBG Przecież ja pisałem już, że to wina grafiki, więc po co powtarzasz to, co już zostało napisane?

Też miałam taki sam problem. Rozwiązaniem była ponowna instalacja gry z tym że instalkę uruchomiłam jako ADMINISTRATOR. Dodam jeszcze że zainstalowałam najnowsze sterowniki do kary graficznej. Gra śmiga jak szalona :slight_smile:

Witam,

wiem, że temat trochę stary, jednak udzielę odpowiedzi na to pytanie, gdyż sam miałem podobny problem i chcę aby inni mogli dużo łatwiej znaleźć odpowiedź. Widzę nikt z forumowiczów nie był w stanie znaleźć rozwiązania.

@ CichyBG widzę się nie orientujesz w mobilnych kartach graficznych, bo Geforce Gt 540 jest względnie bardzo wydajna…

Reszta co tu się wypowiadała też nie ma bladego pojęcia o tym, bo ta karta nie jest wcale zintegrowana…

Okej, więc gra widocznie nie była jakoś najlepiej dostosowana do mobilnych kart graficznych, dlatego też często nie uznaje tych wydajnych do wymaganego minium.

Rozwiązanie jest proste - dopisanie do ścieżki skrótu launchera parametru “witcher -dontforceminreqs”

Np. “C:\Gry\Wiedźmin Edycja Rozszerzona\launcher.exe” witcher -dontforceminreqs

Wtedy aplikacja nie sprawdza wymagań minimalnych, a Ty mozesz nawalać w tą cudowna gierke.

PEACE!