Wiedźmin - ogromny spadek wydajności na windows 7

Tak więc zrobiłem przesiadkę na windows 7 (xp dalej mam zainstalowany ale od nowa). Na xp Wiedźmin chodził płynnie a teraz na windows 7 zacina się strasznie na low detalach. Instalowałem najnowsze sterowniki oraz directx 9 (mimo to pokazuje że dalej mam dx 11) i nic to nie daje. Ogólne dane o moim kompie:

AMD Athlon 64 3000+ 1,81Ghz

Palit GeForce 7300GT 256mb

1GB (2x512mb) OCZ

Ogólnie system działa dobrze tak jak xp jeśli chodzi o szybkość. Ale w wiedźmina nie da rady grać ;( jest może jakaś rada?

masz mało ramu do grania na Windows 7

gdybyś dołożył 512-1024 mb to pewnie by lepiej chodził

właśnie nie chce zakładać drugiego tematu i mam pytanie. Da radę podłączyć 3x512mb ? czy max to 2x512mb?

Nie wiemy jaką masz płytę główną, a bez tego odpowiedzieć się nie da. A przy dołożeniu 512, nie zauważysz różnicy specjalnej… bardziej się opłacało by Ci sprzedać tą pamięć, którą masz, i kupić 2x1GB, albo jedną kość 2GB i ew. móc dołożyć w przyszłości kolejną kość.

hmm moja płyta to gigabyte GA-M51GM-S2G. Posiada 4 wejścia DDR2 (2 żółte i 2 czerwone). Czy można w takim razie podłączyć? Z chęcią bym zobaczył czy jest chociaż jakiś wzrost mocy. I czy kości muszą być tej samej firmy?

Będzie działać- można podłączyć. I nie musi być tej samej firmy, jednak zapoznaj się wpierw z TYM DOKUMENTEM, w którym masz oficjalnie przetestowane i wspierane moduły pamięci. Poza tym, możesz spróbować oczywiście i tak włożyć swoją kość, nawet jak nie ma jej na liście.

dzięki zapoznam się z tym dokumentem i spróbuję. Dzięki za pomoc! :smiley:

Dodane 30.10.2010 (So) 13:50

Podłączyłem normalnie wykrywa 1,5gb wiedźmin mniej się zacina ale i tak muszę kombinować z windows xp na drugiej partycji . No nic dziękuję za pomoc . :slight_smile:

Wyłącz na czas gry Ałero - u kumpla na lapku pomagało w takich wypadkach.

aero same się wyłącza jak włączasz grę

tak mi się przynajmniej wydaje

Przy niektórych grach tylko.

Jeżeli chodzi o Wiedźmina, to najlepiej włożyć 2x1024mb i 2x256mb. Ja tak zrobiłem i nie mam problemu z tą grą.

to jest 2.5 gb

ale obojętne czy włożysz 2 x 1024 mb i 1 x 512 mb

czy tak jak ty masz

ale lepiej mniej zawsze 1 slot będzie wolny

jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś zmień ustawienia gry na minimalne…

Wiem, że jest to objętne, ale akurat wcześniej miałem włożone 4x256mb, tak więc stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać kasy na kość 512mb, skoro mam 4 kości po 256mb i dwie mogę wykorzystać, bo i tak nie mam zamiaru już dokładać więcej pamięci, tak więc nie robi mi to różnicy, czy będę miał jeden slot wolny, czy nie.

no w takim przypadku zawsze te parę złotych można zaoszczędzić :smiley:

Czy ty masz mnie za idiotę? Wkurzają mnie tacy ludzie … Spokojnie na xp mam ustawienia średnie rozdzielczość 1280x1024 i zacinki tylko w wyzimie handlowej i to rzadko … windows 7 nie dorównuje jeśli chodzi o gry do xp. Taka moja opinia.

mi gry działają tak samo jak na xp ale ja mam trochę lepszy sprzęt

:stuck_out_tongue:

ale już 3 letni :smiley:

ale od kupienia wymieniłem parę części grafę,ram :smiley:

wszystkie gry jakie mam

chodzą mi na średnich,wysokich detalach

w rozdzielczości w full hd

minimum mam 20 klatek (to w takim np. gta 4 )

Wrócę do działania Wiedźmina ,na Vista trzeba było rozszerzyć pamięć wirtualną(ram+plik stronicowania) pod aplikacje ,poleceniem :

bcdedit /set IncreaseUserVA 3072

a na 7 jest chyba tak ,skopiować w cmd klepnąć enter

BCDEDIT.EXE /Set IncreaseUserVa 3072

Dotyczy wersji 32bit.

pamięć wirtualną możesz powiększyć nawet w opcjach systemu

domyślnie jest ustawione na auto