Wiedźmin - ogromny spadek wydajności na windows 7

(GneX^) #1

Tak więc zrobiłem przesiadkę na windows 7 (xp dalej mam zainstalowany ale od nowa). Na xp Wiedźmin chodził płynnie a teraz na windows 7 zacina się strasznie na low detalach. Instalowałem najnowsze sterowniki oraz directx 9 (mimo to pokazuje że dalej mam dx 11) i nic to nie daje. Ogólne dane o moim kompie:

AMD Athlon 64 3000+ 1,81Ghz

Palit GeForce 7300GT 256mb

1GB (2x512mb) OCZ

(GneX^) #2

Ogólnie system działa dobrze tak jak xp jeśli chodzi o szybkość. Ale w wiedźmina nie da rady grać ;( jest może jakaś rada?

(pakierhakierxd) #3

masz mało ramu do grania na Windows 7

gdybyś dołożył 512-1024 mb to pewnie by lepiej chodził

(GneX^) #4

właśnie nie chce zakładać drugiego tematu i mam pytanie. Da radę podłączyć 3x512mb ? czy max to 2x512mb?

(sworoslaw) #5

Nie wiemy jaką masz płytę główną, a bez tego odpowiedzieć się nie da. A przy dołożeniu 512, nie zauważysz różnicy specjalnej... bardziej się opłacało by Ci sprzedać tą pamięć, którą masz, i kupić 2x1GB, albo jedną kość 2GB i ew. móc dołożyć w przyszłości kolejną kość.

(GneX^) #6

hmm moja płyta to gigabyte GA-M51GM-S2G. Posiada 4 wejścia DDR2 (2 żółte i 2 czerwone). Czy można w takim razie podłączyć? Z chęcią bym zobaczył czy jest chociaż jakiś wzrost mocy. I czy kości muszą być tej samej firmy?

(sworoslaw) #7

Będzie działać- można podłączyć. I nie musi być tej samej firmy, jednak zapoznaj się wpierw z TYM DOKUMENTEM, w którym masz oficjalnie przetestowane i wspierane moduły pamięci. Poza tym, możesz spróbować oczywiście i tak włożyć swoją kość, nawet jak nie ma jej na liście.

(GneX^) #8

dzięki zapoznam się z tym dokumentem i spróbuję. Dzięki za pomoc! :smiley:

-- Dodane 30.10.2010 (So) 13:50 --

Podłączyłem normalnie wykrywa 1,5gb wiedźmin mniej się zacina ale i tak muszę kombinować z windows xp na drugiej partycji . No nic dziękuję za pomoc . :slight_smile:

(DiamondBack) #9

Wyłącz na czas gry Ałero - u kumpla na lapku pomagało w takich wypadkach.

(pakierhakierxd) #10

aero same się wyłącza jak włączasz grę

tak mi się przynajmniej wydaje

(DiamondBack) #11

Przy niektórych grach tylko.

(Piotrkijak) #12

Jeżeli chodzi o Wiedźmina, to najlepiej włożyć 2x1024mb i 2x256mb. Ja tak zrobiłem i nie mam problemu z tą grą.

(pakierhakierxd) #13

to jest 2.5 gb

ale obojętne czy włożysz 2 x 1024 mb i 1 x 512 mb

czy tak jak ty masz

ale lepiej mniej zawsze 1 slot będzie wolny

(Phrenic Mobile) #14

jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś zmień ustawienia gry na minimalne...

(Piotrkijak) #15

Wiem, że jest to objętne, ale akurat wcześniej miałem włożone 4x256mb, tak więc stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać kasy na kość 512mb, skoro mam 4 kości po 256mb i dwie mogę wykorzystać, bo i tak nie mam zamiaru już dokładać więcej pamięci, tak więc nie robi mi to różnicy, czy będę miał jeden slot wolny, czy nie.

(pakierhakierxd) #16

no w takim przypadku zawsze te parę złotych można zaoszczędzić :smiley:

(GneX^) #17

Czy ty masz mnie za idiotę? Wkurzają mnie tacy ludzie .. Spokojnie na xp mam ustawienia średnie rozdzielczość 1280x1024 i zacinki tylko w wyzimie handlowej i to rzadko .. windows 7 nie dorównuje jeśli chodzi o gry do xp. Taka moja opinia.

(pakierhakierxd) #18

mi gry działają tak samo jak na xp ale ja mam trochę lepszy sprzęt

:stuck_out_tongue:

ale już 3 letni :smiley:

ale od kupienia wymieniłem parę części grafę,ram :smiley:

wszystkie gry jakie mam

chodzą mi na średnich,wysokich detalach

w rozdzielczości w full hd

minimum mam 20 klatek (to w takim np. gta 4 )

(Łukash) #19

Wrócę do działania Wiedźmina ,na Vista trzeba było rozszerzyć pamięć wirtualną(ram+plik stronicowania) pod aplikacje ,poleceniem :

bcdedit /set IncreaseUserVA 3072

a na 7 jest chyba tak ,skopiować w cmd klepnąć enter

BCDEDIT.EXE /Set IncreaseUserVa 3072

Dotyczy wersji 32bit.

(pakierhakierxd) #20

pamięć wirtualną możesz powiększyć nawet w opcjach systemu

domyślnie jest ustawione na auto