Wiedźmin-w jaki sposób można zdobyć "Odgromnik"

Wykonuje misje “Tajemnicza Wieża” i musze wykonać zadanie w którym trzeba pokonać Golema. Problem polega na tym żeby zabić golema to trzeba go najpierw ożywić, a do tego potrzebny jest “Odgromnik”. Podobno sa 2 sposoby zdobycia go:

  1. Kupić za 70 orenów u Płatnerza Zakonu.

  2. Kupić za 50 orenów od krasnoludzkiego kowala.

Problem polega na tym ze płatnerz wykonuje zlecenia tylko dla swojego zakonu do którego nie należe.

A krasnoludzki Kowal nie ma go w ofercie to w takim razie JAK GO ZDOBYĆ? :frowning:

Może to bug ? Masz zainstalowane patche ?

Edit:

Możesz zyskać zaufanie kowala zakonu w zależności od tego, jak rozegrasz sytuacje na bagnach.

musisz, że się tak wyraże “podlizać” się zakonowi i wykonać misje dotyczące zakonu… Już zapomniałem jakie ale wiem że coś tam zrobiłem.

Tak, gra jest orginalna i ten 1 patch miała już wgrany, sciagnąłem 1.2.

Zdobyłem zaufanie zakonu “Płonącej Róży” i moge już dokonywac zakupów u platnerza zakonu, problem w tym że jak to się robi? bo jak klikam na handel to nie ma w ofercie nic, wyczytałem że ten “Odgromnik” to coś w stylu porunochorna ktory sciągnie piorun na golema.

Druga sprawa byłem u druidow i tylko 1 chce ze mna gadać , jak zamowic burze? :frowning:

Idziesz do Starszego Druida i odpowiednio kierujesz rozmową, płacisz 500orenów i masz burze :stuck_out_tongue:

Podczas rozmowy z Druidem mam 2 opcje,

  1. Czy to wywern.

  2. Bywaj

Ale burza to maly problem.

Oskarżyłem Kalksteina i się na mnie obraził a to od niego trzeba dowiedzieć się o “Odgromniku” Co zrobić żeby znowu zechciał ze mna gadać?

(boże jaka ta gra jest trudne xDDD )

Wywołać burzę będziesz mógł dopiero jak będziesz posiadał Odgromnik. A w ogóle na jakim etapie jesteś, czy już ktoś Ci mówił o tym odgromniku? Spróbuj wczytać grę sprzed kłótni z Kalkstein’em.(Ew. mogę wstawić na rapida save’a gdy już masz Odgromik)

Dobra już przeszedłem xD Dzieki za pomoc :slight_smile:

Jak to naprawiłeś? Cały dzień dziś grałem i mam to samo :hushed:

W Wyzimie można wykuć u krasnoludzkiego kowala, ale z tego co pamiętam dopiero jak się dowiedzieliśmy (zadanie, książki, rozmowy), że takiego potrzebujemy…
Wcześniej bodajże nie ma możliwości.

- KLIK - Info o odgromniku (Wiedźmin Wiki)
- KLIK - Info o zadaniu dot. wieży na bagnach (Wiedźmin Wiki)

Dzięki wielkie! Już sobie poradziłem okazało się że głupi ja cały czas wchodziłem nie do tego obiektu na bagnach w celu porozmawiania z staruszką Vaską a po rozmowie z nią aktywuję się misja Strażnik i już wszystko mogłem ogarnąć :stuck_out_tongue: Dzięki jeszcze raz za fatygę :slight_smile: