Wiedźmin - wywala do pulpitu, sterownik version 285.62

Witam.

Niedawno kupiłem w empiku Wiedźmin - Edycja Rozszerzona. Gra całkiem fajna, a i stworzona przez rodzime studio, lecz niestety nie dane mi się nią w pełni cieszyć, bo co jakiś czas wywala mnie do pulpitu. Wygląda to tak, że jak gram to regularnie co jakieś kilkanaście minut raczej niezależnie od tego co robię w grze następuje lag, czarny ekran i pulpit na którym czeka na mnie małe okienko:

“The Witcher” o treści “Trwa wyszukiwanie rozwiązania problemu przez system Windows…”

oraz komunikat w dymku wychodzącym z ikonki po prawej na pasku zadań, który razem z ów ikonką chwile później znika

“Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.” o treści “Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 285.62 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.”

Oczywiście “wyszukiwanie rozwiązania problemu” kończy się fiaskiem, a ja tracę postępy w grze. Próbowałem zmieniać ustawienia grafiki w grze, lecz to nie pomogło. Sterowniki posiadam najnowsze.

Można by pisać do supportu nVidia i wydawcy gry, mam podobny problem, tylko ze u mnie wywala sterownik grafiki po samym zainstalowaniu gry, nigdy podczas samej gry, przekopałem się przez masę tematów w Google, wielu zgłasza podobny problem, w wielu tematach widziałem info “od premiery Wiedźmina 2” jednak nikt tych faktów nie łączył, sam problem wywalania sterownika jest długi i szeroki jak sama Sieć, na oficjalnym forum wsparcia nVidia tematów jest z "20 tysięcy :wink: ", niestety bez jednoznacznego rozwiązania, wiem że w nadchodzącym sterowniku problem nie zostanie rozwiązany, sam osobiście chciałem wysyłać kartę na RMA (mam Plaita GTX 460 Sonic, fabrycznie OC), do szału mnie ten problem doprowadza…

Wniosek, nie wiele można z tym zrobić, problem leży po stronie nVidia, i Oni muszą coś z tym zrobić…

Zobacz na tej wersji sterowników beta GeForce 290.36: http://www.geforce.com/Drivers/Beta

To nie wina sterowników. Do systemów Windows jest dostępna łatka która poprawia stabilność. Nie powiem Ci teraz dokładnie jaka to łatka ani gdzie ją możesz znaleźć. Natrafiłem na nią przy szukaniu pacha spolszczającego (mam wersje z GoG.com) poprzez oficjalną stronie gry. Musisz potwierdzić przy tym że masz legalny system. Poza tym spróbuj jeszcze zainstalować pach do gry 1.5 wersja z pudełka to 1.4.