Wiekowanie zapasów [SQL+VB]

Witam serdecznie,

czy ktoś z Was zajmował się już powyższym problemem?

Mianowicie interesuje mnie sposób w jaki wykonuje się wiekowanie na dzień. Jak wygenerować raport wiekowania na dzień zakładając, że towary rotują zgodnie z FIFO gdy znam aktualną ilość towaru na magazynie oraz posiadam zestawienie z takimi polami: RodzajDok (WZ,PZ), DataDok, IndeksTowaru,Ilość, …

Pozdrawiam

Witam

Zdarzało mi się liczyć wiekowanie zapasów tudzież rotację może nie z wykorzystaniem MS SQL+VBA a raczej na trochę innej bazie aczkolwiek zasada niewiele się zmieni przy liczeniu rotacji czy też wiekowania zapasów.

Z tego co piszesz masz do dyspozycji pola RodzajDok (WZ,PZ), DataDok, IndeksTowaru,Ilość.

Przydałaby się jeszcze historia transakcji magazynowych oraz jeśli są w użyciu to połączenie z partiami magazynowymi ponieważ możliwe jest iż taki sam indeks magazynowy pochodzić będzie z więcej niż jednej dostawy bądź partii produkcyjnej.

Dodatkowo aby policzyć wiekowanie zapasów czy też strukturę wiekową trzeba wiedzieć jakie przedziały nas interesują np. 30 dni, 90 dni 180 dni

Myślę, iż mogę pomóc koncepcyjnie i w SQL-u. VBA niestety nie znam

Pozdrawiam

Adam

Dzięki za odpowiedź, mógłbyś może przedstawić mi koncepcyjnie projekt tabeli oraz zapytania sql, którym liczyłeś wiekowanie?

Nie wiem jak zastosować warunek dla pozycji, żeby przedstawić te dokumenty przyjęcia, które sa powiązane z aktualnym stanem, gdybym już miał taki wynik to pozostaje tylko obliczyć różnice dat pomiędzy dokumentem a aktualną datą. Dodatkowo jeżeli mam 3 dokumenty przyjęcia np. po 10 szt. każdy a stan magazynowy to 11 szt. to należy liczyć 1szt. z przedostatniego i 10szt. z ostatniego dokumentu - tylko nie wiem jak to określić to w sqlu?

Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.