Większa niż normalnie przeźroczystość okien

Witam!

Mam taki mały zapytunek do Was, otóż czy istnieje sposób, a jeżeli tak to jaki, by zwiększyć przeźroczystość okien albo chociaż samych ramek tak, by dało się przez nie czytać, tzn. by czcionka pod nimi nie była tak bardzo rozmyta jak jest teraz?

Pozdrawiam

slawolp ,

Nie ma takiej opcji.

nie spotkałem się z czymś takim, ale jak by było, też bym skorzystał, bo wkurza mnie nieraz ten blur, który rozmazuje, według mnie za bardzo ramki i belki okienek.

Skoro programu takiego nie ma, to może chociaż tzn. temat albo skórka się taka znajdzie. Nie jest to wymysł mój, a jedynie przypuszczenie, bo znalazłem już takie skórki do starszych systemów vista i xp.

Z tego co widzę to na obu tych screenach jest XP.

Skoro tak bardzo przeszkadza ci ten blur to może najlepszym wyjściem byłoby włączenie klasycznego tematu? Nie ma blura, nie ma problemu :smiley:

na 100% na obydwu screenach jaxt win XP, na pierwszym jest pokazany program truetransparency, a na drugim glass2k, i widźety yahoo

No cóż, mój błąd (połowiczny). Blur nie przeszkadza, jest po prostu za mocny, ale lepszy taki niż zupełnie bez przeźroczystości. W takim razie pozostaje mi tylko czekać aż ktoś wymyśli jak rozwiązać mój problem albo nauczyć się dobrze programować i samemu wymyślić rozwiązanie. Dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam

A idź z tym paskudztwem. :?

Program glass2k rozwiązuje w pełni sprawę :smiley:

Na pewno nadaje się też do Aero w Windows 7?

nie, nie rozwiązuje, bo glass2k tworzy przeźroczystość bez bloora ale na całym oknie.