Większa pojemność płyty CD

Witajcie, znacie jakiś sposób na zwiększenie pojemności płyty CD-R 700mb bo mam film Avi który zajmuje 720mb? Może jakiś program którym można wyciąć napisy końcowe, ale tam bez utraty jakości.

Płytę można przydłużyć, ale o max. 4 minuty - to się nazywa overburning. Napisy końcowe można wyciąć VirtualDub’em:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … uild+30091

Tutaj masz opisane jak przyciąć film:

http://www.searchengines.pl/index.php?s … F3w%20.avi

Każda płyta CD ma dodatkowo 4 MB pojemności,nawet DVD mają trochę wiecęj MB.Wiem bo sam nie raz nagrywałem zawartość na CD,która miała 704 MB,ale dało się nagrać.Na płycie DVD także udało mi się uzyskać kilka MB więcej.Pozatym są płyty CD-R 800 MB,są niestety żadko spotykane i ciężko jest je kupić.Ale są takie płyty,żeby nie pisał ktoś że takich niema skoro ich na oczy nie widział,bo ja sam osobiście korzystałem z takich płyt.U mnie w kafejce internetowej kiedyś takie były.

Są takie płyty. Poza tym przy płytkach 800 MB też trzeba użyć overburningu.

Hmm…z tego co pamiętam to już od nero 7 można zmienić tworzenie obszaru lead out (“Włącz tworzenie krótkiego obszaru Lead - Out”) gdzieś tam szperając w preferencjach da radę to znaleźć. Powoduje to zaoszczędzenie ok 13mb a jak dorzucisz do tego lekkie przepalenie płytki to da radę nagrać 720 mb. Oczywiście niczego nie gwarantuję bo ile nagrasz i jak wypali się to zależy od płyty cd.

Max na CD-R 700 MB to 704 MB

Dodane 13.05.2009 (Śr) 16:49

Co ty za głupoty piszesz,nic nie trzeba stosować,każda płytka ma jednakową wieksza pojemność niż napisano na okładce,lecz jest to bardzo niewiele.

Na płycie CD-R 800 MB spokojnie nagra sobie ten film avi,który chce nagrać.

A i powinieneś mieć na uwadze, że płytki nie mają pojemności równej 700 MB. Są płytki o rzeczywistej poj. 680 MB - 702 MB (na takie natrafiłem)

I ten cały overburning może ci uszkodzić sprzęt.

Albo użyj Auto Gordiana, wszystkie ustawienia na auto, predefined size (wielkość pliku wynikowego) 1cd-700MB. Spadek jakości filmu będzie niezauważalny.

http://www.autogk.me.uk/index.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=1

Najwyżej spalisz płytę, albo nie każde dvd ją odtworzy.

Po prostu kup płytkę 800mb lub 870mb .

"Lead-In - obszar na zapisywalnym dysku kompaktowym otwierający każdą sesję, zawiera “spis treści” (Table of Contents). Zajmuje 4500 sektorów (9 MB) i jest zapisywany po nagraniu całej sesji lub dysku.

Lead-Out - obszar na zapisywalnym dysku kompaktowym zamykający każdą sesję, nie zawiera żadnych danych. Pierwszy nagrany na krążku CD-R Lead-Out zajmuje 6750 sektorów (13 MB), każdy kolejny 2250 sektorów (4 MB).

Nowa wersja Nero potrafi tworzyć krótki obszar lead out. Odpowiednia opcja znajduje się w menu &Plik | Opcje& na karcie &Ustawienia zaawansowane&. Zależnie od nagrywarki, zapisywanie konwencjonalnego obszaru lead out może trwać nawet ponad minutę. Skrócenie lead outu przynosi zatem dwie korzyści. Jego tworzenie trwa o 10 do 20 sekund krócej, a ponadto zajmuje on mniej miejsca na płycie. Dzięki temu w trybie Disc At Once zmieścisz na nośniku aż 12 MB więcej danych. Niektóre starsze odtwarzacze płyt kompaktowych mogą mieć problemy z odtwarzaniem płyt nagranych w ten sposób."