Większość gier nie działa mi na Win 8.1

Zmieniłem ostatnio system z Win 7 na 8.1 i podczas gdy na 7 z grami nie miałem problemu to na 8.1 praktycznie każda gra jaką zainstaluję, nie działa…

Czytałem, że na Win 8 są właśnie problemy z działaniem gier i wszystko by było OK, gdyby nie to, że te wszystkie te gry, które u mnie stwarzają problemy to u kumpla działają bez zarzutu.

Zainstalowałeś sterowniki do karty graficznej?

Tak, ale niestety to nic nie pomogło.

Jaka karta graficzna? Jaki system (x64/x86)? Wersja sterowników?

NVidia GeForce GT240, wersja sterowników: 337.88. Win 8.1 Pro x64.

Zainstaluj Microsoft Visual C++ Redistributable Package (wszystkie wersje od 2005 do 2013) x32 i x64. Potem to http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

 

Niestety, ale nadal to samo.

u mnie na win 8.1 pro działa nawet colin mcrae rally 2 :smiley: co prawda w trybie software bo 8.1 nie obsługuje DX 8.1 ale działa więc nie wiem w czym problem zainstaluj najlepiej wszystkie aktualizacje z Windows Update wszystkie C++ Redist i pobierz najnowsze biblioteki directx, najlepiej cały pack z tymi od początku istnienia DX9 włącznie i powinno wszystko śmigać, każda dzisiejsza gra doinstalowuje wszystkie potrzebne biblioteki więc nie powinno być problemu Pozdrawiam :slight_smile:

Mam Windows 8.1 update1. Wszystkie gry działają bez problemu (nawet Doom3, Quake 4). Sterowniki nvidia najnowsze, komplet Microsoft Visual C++ Redistributable Package, uaktualnienie directx (podałem link). Każdy skrót do gry jest ustawiony jako administrator.

 

Błąd któty opisałeś dotyczy Microsoft Visual C++ Redistributable Package

http://www.bitdefender.com/support/how-to-solve-error-message-%22the-application-was-unable-to-start-correctly-%280x000007b%29-click-ok-to-close-the-application%22-1106.html

 

Reasumując, jeżeli gry działały na Windows 7 x64 to i na Windows 8.1 x64 będą działać.

dodam, że win 8.1 update 1 posiada już wszystkie biblioteki C++ do tego preinstalowane dot.net framework i podstawowy pack bibliotek directx więc to nie możliwe by jakaś gra się nie uruchomiła chyba że na win 98 :smiley:

Dobra, dzięki wszystkim za pomoc. Udało mi się nareszcie naprawić ten problem.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie

Uruchomienie gry w trybie zgodności z poprzednim systemem, bądź nawet 2-3 wersje wstecz. Sam zrobiłem to samo, nie dostając odpowiedzi na forum, spróbowałem i działa.

Możesz powiedzieć jak udało Ci się usunąć problem? Mam to samo na Windows 8.1