Większy Upload

Witam, czy to normalne, abym na pasmie 1800MHz miał większy upload od download?image

Normalne bo na przykład w tym momencie więcej osób coś pobiera niż wysyła i stąd „założony” lejek na pobieranie.

1 polubienie

Dodam, że jest tak prawie zawsze [Intenet od Play LTE]

Skoro jest tak zawsze, to skontaktuj się ze wsparciem sieci Play i wyjaśnij o co chodzi… Ten internet to w telefonie czy modem LTE na USB przy komputerze?

Po drugie tak, jak napisał @sidkwa, możesz mieć tzw. lejek na download z powodu przeciążenia sieci lub pakiet ci się skończył…

1 polubienie

Kartę SIM mam wsadzoną w zewnętrzną antenę, a następnie od niej poprowadzony WAN do konwertera, który przekształca WAN na LAN i z niego do routera, a potem RJ’ ką do PC. Pakiet cały, niedawno odnowiony. Z tego co się domyślam nie ma sposobu na obejście tego „lejka”, aby zwiększyć pobieranie.

Możesz napisać co to za model anteny, jak umie w 4G to może bez agregacji pasm?

1 polubienie

Te prędkości obserwujesz przez całą dobę, czy np. rano/w nocy download się poprawia?
Taki wynik zazwyczaj wskazuje na przeciążoną stację.

2 polubienia

Antena to WA8021V5 kat. 12

Rano w godzinach [3:00-6:00] internet jest naprawdę dobry, gdzie nawet transfer przy pobieraniu danych plików dochodzi do 30 Mb/s. Wydaje mi się, że przy takim rozwiązaniu internetowym jest to dość sporo jak nie mieszkam w mieście.

Wygląda to na mocno zapchaną stację.
Masz modem kat. 12, więc wymiana niewiele poprawi.

Jeśli nie jesteś zadowolony z osiąganego downloadu, to raczej radziłbym uciekać do innego operatora :wink:

1 polubienie

Właśnie tak myślałem, lecz u innego operatora jest mniejszy transfer danych. Niby jest przyłącze światłowodowe, ale podobno [z opinii wyczytałem, że] prędkości nie powalają. Gorsze niż LTE.

I to jest to LTE?. gratuluję

Ty to @jajecpl musisz mieć ogromne kompleksy. Gdybyś był normalny to byś nie szukał ciągle okazji by chwalić się tym swoim „światełkiem” które opłaca ci żona.

No bo powiedz mi w czym miało pomóc to chwalenie się parametrami swojego łącza w tym temacie. Zrobiłeś to tylko po to by znowu pochwalić się jakie masz super duper zajebiste i szybkie łącze. Bo masz „światełko” a inni mają nędzne LTE i jesteś kozak? Ile ty masz lat? Wierz mi @jajecpl - bo jestem mądrzejszy od ciebie więc posłuchaj proszę mądrzejszego - NIKOGO TO NIE OBCHODZI.

1 polubienie

@sidkwa Wiesz, ja tego usera @jajecpl nie bardzo lubię… On się tak trochę wtrąca i wytyka rożne rzeczy. Są lepsi userzy na tym forum - ty też :slight_smile:

1 polubienie

ooo przepychanka :grin:

To nie jest kwestia chwalenia się.
Tylko przez lata był wrzask, że to LTE w końcu uwolni nas od kabli, i super i hiper.
A wyszło jak wyszło. Orange kopie rowy, kładzie kable.
Teraz następna generacja LTE - zobaczymy.

Ciebie nie interesuje transfer danych i prędkości na ulotce, czytaj w regulaminie ile minimalnie gwarantują… Być może nawet u obecnego możesz reklamować.

Przepraszam, może źle napisałem. Chodziło mi o pakiet, limit GB.