Wiele procesów svchost

W procesach mam wiele plików svchost które zajmuja wiele zasobów komputera. Wiem ze jeden na pewno to plik systemowy ale także słyszałem ze wiele wirusów podszywa się pod ten proces. Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić które sa prawdziwe a które nie???

spróbuj tym KillProcess

a jeśli się na tym nie znasz, wklej loga z HijackThis

ps. sam mam tych procesów ze 5 :smiley:

Ile dokładnie masz tych procesów?(plików).

No tak, gratuluję tak błyskotliwego rozwiązania.

-tylko że svchost odpowiada za usługi sieciowe, a to że w procesach jest jego kilka kopii to nic nadzwyczajnego.

Ubicie go może spowodować od padu jednej z usług, przez odcięcia neta po restart komputera.

Co do szkodników, to faktycznie - czasem podszywają się pod ten proces lokując się w lokalizacji innej niż /system32

…albo pod podobną nazwą np. svhost

-no ale lepiej najpierw sprawdzić co i jak skanując kompa dobrym i aktualnym AV i analizując logi, niż ubijając albo kasując po omacku co popadnie.

Programem ProcessExplorer możesz sprawdzić co faktycznie uruchamia svchost.exe. Sprawdź także ścieżką z jakiej jest uruchamiany svchost.exe

No tak, gratuluję tak błyskotliwego rozwiązania.

-tylko że svchost odpowiada za usługi sieciowe, a to że w procesach jest jego kilka kopii to nic nadzwyczajnego.

[…]

mi chodziło oto że ten program pokazuje co onacza dany proces, wiem iż svchost odpowiada za usługi sieciowe, ale myslałem że pokaże mu obok jednego z tych procesów “Unkown” i wtedy by go wyłaczył, jesli źle myślałem to przepraszam :?

Do przeczytania [TAJEMNICA svchost.exe WYJAŚNIONA]

Najprostszy… [Online malware scan]