Wiele sieci i brak internetu w Windows Vista

Witam.

Mam pewien problem, a mianowicie mam w komputerze dwie karty sieciowe - bezprzewodową na PCI i wbudowaną (przewodową). Przewodem mam połączone dwa komputery i wszystko śmigało ładnie kilka lat, aż nagle coś się zepsuło. Jak podłącze kabel do obydwu komputerów, to wyskakuje ładnie że status: Połączono. Ale jak juz wyśle pinga to: Upłynął limit czasu żądania. Podłączyłem wiec do drugiego komputera kartę sieciową (bezprzewodową ) na USB i utworzyłem sobie nowe połączenie (bezprzewodowe) między obydwoma komputerami i wtedy wszystko było OK - ping zwracał wyniki. Stwierdziłem więc, że jest to wina kabla.

Wypiąłem ta kartę bezprzewodowa na USB z drugiego komputera, a do swojej bezprzewodowej podpiąłem z powrotem kabel od internetu. I teraz dziwna rzecz, w Centrum sieci i zarządzania w Viście jeżeli mam aktywne obydwa połączenia, znaczy to bezprzewodowe od internetu i przewodowe pomiędzy komputerami, to wyskakuje mi na tej mapce u góry wiele sieci i pomimo, że status tego bezprzewodowego jest Lokalne i Internet, to nie mam internetu. Dopiero jak odepnę kabel od tego przewodowego połączenia między obydwoma komputerami, zaczyna działać internet. Jak to naprawić ?

Mam nadzieje, że nie namieszałem aż tak bardzo :smiley:

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam!