Wiele wersji programu Microsoft Visual C++ Redistributable

Witam! Ostatnio przeglądając listę moich programów znalazłem kilka o bardzo podobnych nazwach, lecz z innych lat. Chodzi tu o Microsoft Visual C++ [rok] Redistributable (przepraszam za błędy w nazwie). Zwróciłem na nie uwagę, gdy okazało się, że do działania pewnej gry potrzebuje tego programu z 2015 r. Mam go, choć program dalej nie działa. Czy jest możliwość że jest to wynikiem posiadania starszych wersji? Czy bez nich wszystko nadal będzie działać? Które mogę odinstalować? W załączniku daje screen shot’a. Z góry dziękuję.

@Napewnonieja Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

1 polubienie

Nie usuwaj starszych wersji. Przydadzą się do starszych programów/gier. Możliwe ta gra jest 32 bitowa a programy x86(32 bitowe Kto wymyślił tą nazwę?) nie potrafią używać bibliotek(Visual C++ to biblioteka) x64(64 bitowych).
Zainstaluj po prostu wersje x86 z tąd: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=48145
Wybierasz tylko vc_redist.x86.exe

Gra jest 64 bitowa, i potrzebuje jednej z tych bibliotek

To w takim razie reinstalka wersji 2015 (z linku wyżej vc_redist.x64.exe)
PS. na wszelki wypadek możesz spróbować też wersje x86 zainstalować

Widzę, że brak Ci kilka visuali, bo brak 2012 x86, brak 2015 x86 - a do aplikacji 32bit wymagających visual C++ 2015 - to do działania “pewnej gry”, pewnie 32 bitowej - trzeba zainstalować potrzebny visual.
U mnie jest więcej visali, ale to normalne. To tylko większa kolekcja bibliotek dll.
Podaj, jaka to gra.

@Bogdan_G Oxygen Not Included. Nie działa mi bo wyskakuje komunikat że nie mam Visual C++ 2015

To zainstaluj https://www.dobreprogramy.pl/Visual-C-2015-Redistributable,Program,Windows,65422.html
Wybierz z linków bezpośrednich 32 bit

I tak trzeba mieć w systemie komplet (od 2005 do teraz) a i tak często rózne softy doinstalowują sobie dodatkowe pliki do VCC. Ogólnie mówiąc Microsoft lub śmietnik. Frameworków też się nazbierało i często bywa tak że instalując tylko i wyłącznie v4.5.2 to i tak nie wystarczy i trzeba się cofnąć wstecz do 3.5
Ja dla świętego spokoju w czystym systemie zawsze instaluję wszystko od A od Z od wersji najmniejszej do najnowszej i nie tylko VCC.