Wielka prośba o analizę logów i PC

Witam serdecznie wszystkich odwiedzających temat. Postanowiłem sprawdzić komputer - dawno nie sprawdzany pod kątem potencjalnych infekcji - czy wszystko z nim w porządku. Komputer włącza się bardzo długo, na jakąkolwiek aplikacje trzeba czekać do 30s na włączenie. Jeśli ktokolwiek zechce sprawdzić logi byłbym mega wdzięczny + dodatkowo jakąś radę dotyczącą kompa, tzn. czym może jeszcze przeskanować na wszelki wypadek, co odinstalować/zainstalować? Z góry dzięki!

frst http://www.wklejto.pl/892544
add http://www.wklejto.pl/892545
shrct http://www.wklejto.pl/892547

1 polubienie

" Error: (03/23/2021 05:57:10 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: )
Description: Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku.
Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie \Device\HarddiskVolume2. "
To mówi twój system. Wiesz co masz robić.

1 polubienie

Witaj.

Nie ma w systemie oznak infekcji.
Można jednak trochę oczyścić.

  1. Odinstalowałbym AVG i zainstalował program Microsoft Security Essentials
    MSE jest dopasowanym dodatkiem do Windows Defender w Windows 7

  2. Jest dostępna nowsza wersja BIOS, masz teraz F14, a ostatni to F15
    Uwaga. Wskazałem BIOS do Twojej płyty, ale w wersji rev. 1.2
    Sprawdź dokładnie jaką wersję REV masz u siebie i pobierz właściwą wersję BIOS
    (Mimo iż do rev 1.0, 1.1 i 1.2 jest dostępna ta sama wersja, to należy pobrać dopasowaną, aby uniknąć problemów)

  3. Problem z dyskiem zauważył kolega @anon44497448 powyżej.

  4. Błąd w Dzienniku Zdarzeń, siedzi w Windows 7
    Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent
    Naprawisz plikiem MicrosoftFixit50688.msi.
    Kliknij w Zielony Download, może wyskoczyć dodatkowe okno z reklamą, zamknij je, a pobrany plik uruchom i zainstaluj poprawkę.

  5. Zrób oczyszczanie dysku systemowego.
    Kliknij prawym na dysku z systemem.
    Właściwości -> Oczyszczanie dysku
    obraz
    Tu możesz wyłączyć Indeksowanie zawartości plików (widać kawałek na obrazku powyżej, jak robiłem zrzut, to miałem zaznaczone i jeszcze przeciąłem :wink: )
    Dwie możliwości. Możesz od razu kliknąć OK zaznaczając okienka do oczyszczenia.
    Albo wybrać jeszcze Więcej opcji i usunąć stare Punkty przywracania.
    obraz
    Wybierz Oczyść…
    obraz
    I wybrać Usuń, gdy pojawi się pytanie.

  6. Wykonaj skan Rejestru.
    Uruchom CCleaner i wybierz Rejestr, przeskanuj i potem Napraw… pamiętając, aby wybrać Zapisz kopie zmian
    obraz

Zapewne, ktoś jeszcze coś dorzuci od siebie :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

222

Gdy dam restart, jest opcja przerwania chkdsk dowolnym klawiszem lub zaczekać na niego…jednakże mi zapętla się cały czas ten komunikat i na końcu wyskakuje:

i komputer się włącza…meh

Nie pamiętam juz dokładnie win 7 ale z płyty instalacyjnej mozna było zrobić chkdsk.
Był wiersz polecenia.
Spróbuj.

1 polubienie

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy się udzielili. Komputer działa znacznie przyjemniej, jeszcze powalczę z chkdsk i będzie git.